Apple Geliştiriciler İçin Özel WWDC 2017 Videoları Yayınlıyor

0
39

Apple’ın uzun süredir beklenen WWDC 2017 etkinliği sonunda gerçekleştirildi. 5 Haziran tarihinde gerçekleştirilen yeni etkinlikle beraber Apple’ın birçok yeni teknolojisini tanıttığını gördük. İlk olarak yeni yazılımlarıyla öne çıkan teknoloji devi, bunun yanında birçok teknoloji ürünüyle de kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Yenilenmiş iMac, yeni iMac Pro, Yeni iPad modelleri, Siri Hoparlör gibi birçok donanım ürününü de tanıtan Apple’ın, en çok ilgi çeken teknolojileri ise yeni sistemleri oldu. ARKit ile arttırılmış gerçeklik adımı, Metal 2 ile sanal gerçeklik adımı atan markanın yazılımlarının bir hali geliştirildiği de ortaya çıktı.

Geliştiricilere Eğitimler

Yeni yazılımlarıyla beraber uygulama mağazasını da yenileyen Apple, geliştiricilere de daha fazla ilgi göstermeye başladı. Teknoloji devi son olarak geliştiriciler için ipuçları verdiği özel bölümler oluşturmaya başladı. Şimdi ise WWDC 2017 etkinliğinin hemen arkasından Apple’ın Metal 2, ARKit gibi yeni teknolojileri üzerine geliştiricilere mesajlar veren dersler paylaştığını görmeye başladık.

Özellikle 64 bit uygulamaları geliştirmek üzerinde durulan videolarda bir nevi WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan yazılımların geliştiricilere açılması sağlanıyor. Sürükle bırak özelliği bile dahil olmak üzere tanıtılan tüm yazılımların hakkında geliştirici bazında bilgiler veren Apple’ın, yeni işletim sistemlerine uygulama geliştirme konusuna da daha fazla önem verdiğini görüyoruz. Son olarak geçtiğimiz günlerde yayınlanan videolarda Swift dilinin yenilenmiş sistemi hakkında da bilgiler verildiğini gördük.

Apple’ın Eğitici Videoları

Geliştiricilerin WWDC 2017 sonrasında nasıl bir yol haritası izleyebileceğini ve Swift dilinden Metal 2, ARKit teknolojisine kadar nasıl bir kullanım yapılacağı hakkında bilgiler veren markanın, bu alanda yeni bir çalışma yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Apple’ın geliştiricilere özel paylaştığı WWDC 2017 videolarını görmek için WWDC 2017 geliştirici videoları linkine göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple Kullanıcıları Birkez Daha Uyardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?