Apple Fitness Plus Nedir? Fiyatları Nasıl?

0
335

Apple’ın etkinliğinin baş konukları yeni ürünlerdi. Akıllı saatler ve tabletlere yoğun ilgi gösterildi ama bunun yanında farklı servisler de tanıtıldı. Daha önce aktardığımız Apple One servisi birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada yer alan ise Apple Fitness Plus oldu.

Bir başka Apple servisi olan Fitness Plus, özellikle Apple Watch akıllı saat sahiplerini bir hayli memnun edecek olan bir servis. Peki nedir bu Apple Fitness Plus? Nasıl fiyatları var?

Apple Fitness Plus Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi tamamen spor odaklı bir servis olan Fitness Plus, Apple Watch için geliştirilmiş olan bir spor asistan servisi. Apple TV, iPhone ve iPad modelleriyle de entegre edilebilen sistemin, hedef noktası akıllı saatler.

Amaç kullanıcılara spor programları sunmak. Sanal fitness derleri alabileceğiniz bir hizmet olan Fitness Plus, bir nevi kendi koçunuzu evinize taşımanızı sağlıyor. Çeşitli kategoriler de çeşitli spor videolarının olduğu servis, doğrudan akıllı saat ile bağlantılı çalışıyor. Yani bir yandan spor videolarını izleyip spor yaparken, bir yandan ise spor verilerini ekranda görebiliyorsunuz.

Apple Fitness Plus

Kalp atış hızınızı, sporda ne kadar kalori yaktığınızı ve hedeflere ne kadar ulaştığınızı video izlerken görebiliyorsunuz. Evde fitness yapmak isteyenler için çok iyi bir servis olarak gösterebileceğimiz Apple Fitness Plus, paket seçenekleri kısmında ise iki ayrı durum sunuyor.

Birinci durumda 9.99 dolar ödeyerek aylık abonelik alıyorsunuz ve bu aylık aboneliğin her ay yenilenmesi gerekiyor. İkinci durumda ise yıllık abonelik alıyorsunuz. Yıllık abonelik, 79.99 dolar üzerinden satışa çıkacak.

Apple Watch 6 ya da Apple Watch SE modellerini alanlara 3 ay ücretsiz olarak sunulacağı açıklanan Apple Fitness Plus sisteminin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise çok net bilgiler yok. Görünen o ki ilk etapta ülkemize gelmeyecek. Apple Music ile entegre olarak çalışacak olan servis önce ABD, Kanda, İrlanda, İngiltere, Yeni Zelanda ülkelerinde kullanılabilir olacak. Türkiye’ye geldiği zaman bilgi vereceğiz.

Önceki İçerikiOS 14 ile iPhone Ekranında Beliren Yeşil ve Turuncu Nokta Ne Anlama Geliyor?
Sonraki İçerikApple Watch için İki Yeni Kayış Tanıtıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?