Apple En Beğenilen Şirketler Listesinde Yer Aldı

0
59

Dünya genelinde tüm önemli şirketleri incelediği ve genel olarak değerlendirmelerde yer verdiği bilinen Fortune, geçtiğimiz günlerde bu konuda bir adım daha attı ve 2017 yılı için dünyanın en beğenilen şirketlerini açıkladı. Açıklanan yeni listede yer alan dev şirketler ise çok fazla şaşırtmadı. Sonuçlar geçen seneye göre oldukça benzer sonuçlar olarak öne çıktı. Fortune sonuçları açıklarken ayrıca değerlendirmeleri nasıl yaptığı konusunda da bilgiler verdi. Listeler açıklanırken, bu listelerin nasıl belirlendiklerini de görmüş olduk.

Apple Yine Birinci

Apple’ın yine liderliği eline aldığı listede, sıralamalara geçmeden önce Fortune bu işi nasıl yapıyor ona bakalım. Doğrudan firmanın verdiği bilgilere göre değerlendirmeleri aktaracağız. Firmadan alınan bilgilere göre öncelikle şirket seçimleri yapılıyor. 1000 tane Amerika içerisinde faaliyet gösteren firma olmak üzere toplamda 1500 dev şirketin incelemeye alındığı belirtildi.

Apple

Ardından alanında uzman kişilerce bu firmaların değerlendirilmeye alındığı belirtiliyor. Farklı ülkeden uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonrasında, birkaç farklı yönden incelenen şirketler ise puanlandırılıyor. Puanlamaya göre de sıralamalar gerçekleştiriliyor. İşte bu değerlendirme içerisinde Apple’ın yine ilk sırada yer aldığı açıklandı. Bir önceki seneki listede de Apple’ın birinci olduğu açıklanmıştı. Bunun dışında genel sıralamada açıklandı.

  1. Apple
  2. Amazon
  3. Alphabet
  4. Berkshire Hathaway
  5. Starbucks
  6. Disney
  7. Microsoft
  8. Southwest
  9. FedEx
  10. JPMorgan

Apple’ın iPhone modellerinde yaşadığı sorunlar, iPhone Yavaşlatma sorunu, iOS 11 hataları ve daha birçok soruna rağmen hala ilk sırada yer alıyor olması ise oldukça düşündürücü oldu. Ev sahipliği etkisi var mı bilinmez ama Apple’ın bundan sonraki senelerde de en güçlü aday olacağı kesin. Öyle ki dünyanın en beğenilen şirketler listesinde birkaç dönemdir Apple’ın liderliği dikkat çekiyor. Apple’ın konu hakkında yapacağı yorumu da merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone Serisi İçin Yeni Bir Hata

İlginizi Çekebilir: Apple HomePod İçin FCC Onayı Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?