Apple Ekran Kırılması Sorununu Çözecek

0
1009

Apple’ın 2016 yılının Eylül ayında yeni bir etkinlik düzenlemesi ve bu etkinlikte yeni iPhone 7’yi tanıtmasını bekliyoruz. Ancak Apple kullanıcılarının bir çoğunun son zamanlarda karşılaştıkları en büyük sorun olan ekran kırılması sorununun iPhone 7 ile giderileceği iddiaları da ortaya atılmış durumda.

iPhone’ların sahip oldukları ekran camlarının aslında çok dayanıklı olmadığı Apple hayranları tarafından biliniyor. Hatta bazı kullanıcılar bunu tecrübe edinerek öğreniyor. Apple Uzmanı olarak bizde kullandığımız iPhone 4S ve iPhone 6 cihazlarında ekran kırılması problemi ile karşılaştık. Böyle bir sorunla karşılaşınca neler yapılması gerektiği hakkında iPhone Ekranım Kırıldı, Ne yapmalıyım? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

iPhone 7 Kırılmaz Ekran ile Gelecek Ama Nasıl ?

Apple’ın şuanda iPhone 7 için kırılmaz bir ekran camı üretmeye çalıştığı ortaya atılan iddialar arasında. Ancak bu iddianın ne kadar gerçek olduğu ise tartışılır. Bu konuda tartışılmayacak tek konu ise Apple’ın ekran kırılması sorunundan dolayı çok şikayet almış olması. Çünkü en basit bir düşürmede bile iPhone’ların ekranları kırılabiliyor.

Force Touch’dan Vazgeçebilir

Bir diğer konu ise iPhone 6S ile birlikte gelen Force Touch diğer bir adıyla da 3D Touch. Apple eğer sağlam bir ekran camı yapacaksa bu kez 3D Touch teknolojisini kullanmayabilir, çünkü bilindiği üzere 3D Touch teknolojisi aslında ekranın arkasına yerleştirilen bir teknoloji sayesinde hangi hassasiyetle bastığınızı algılıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?