Apple EarPods İndirimi Sonrası Fiyatlar Nasıl Değişti?

0
838

iPhone 12 sızıntıları içerisinde en çok üzerinde durulan konu, yeni cihazların kutu içeriği olmuştu. Biz de bu süreçte sızıntıları paylaştık ve kutu içeriğinde adaptör ya da kulaklık olmayacağını söyledik.

iPhone 12 için bunu bekliyorduk ama Apple ters köşe yaptı ve diğer iPhone modellerinin kutu içeriğini de değiştirdi. Kutu içeriği bomboş kalınca aksesuarları dışarıdan alma gerekliliği karşımıza çıktı. Apple’da dışarıdan alınacak olan aksesuarlar için fiyatları düzenledi. Apple EarPods düzenlemeden nasibini alan aksesuarlardan biri oldu.

Genelde fiyat ve satış düzenlemeleri değişince akla ilk olarak zam haberleri geliyor ama bu kez durum biraz daha farklı. Neyse ki bu kez indirim haberi var. Kutudan çıkarılan kulaklıklara karşı Apple EarPods indirime geldi.

Apple EarPods Fiyatları Nasıl Değişti?

Kablolu kulaklık modelleri hem yurt dışında hem de ülkemizde ucuzladı. ABD fiyatı 29 dolardan 19 dolar seviyesine çekildi.

Aynı indirim kapsamında Türkiye fiyatı da 279 TL’den 199 TL’ye indirildi. Arada çok büyük bir fiyat farkı yok ama en azından zam gelmemesi bile bizi mutlu eden bir gelişme oldu. Şaka değil. Apple kutu içeriğini boşalttığı gibi kablosuz kulaklık modelleri olan AirPods serisine de zam yaptı.

Bu durumda Apple EarPods kablolu kulaklıklarına da zam yapma kararı açıklansaydı, bu sefer marka resmen topa tutulacaktı. Kaldı ki zaten eleştirilen hedefine oturdu bile.

Apple EarPods

Xiaomi gibi 10 yıllık geçmişi olan Çinli bir marka bile Apple’ın kutu içeriği kararını dalgaya aldı. Apple EarPods fiyatları ne kadar düşürülse düşürülsün, eski iPhone modellerinin bile kutu içeriğinin bomboş bırakılması, daha uzun süre konuşulacak gibi duruyor.

Samsung, Xiaomi, Huawei gibi önemli rakiplere de adeta gün doğdu. Tanıtımın üzerinden 5 gün geçti ama hala sosyal medyada markaların Apple’a karşı başlatmış oldukları dalga konuları devam ediyor.

İndirimli kulaklık kararından sonra bu konuda yeni bir karara imza atılıp atılmayacağını da zamanla öğreneceğiz. Artık kutularda adaptör ya da kulaklık olmayacak ama belki satış kampanyaları ile bu açık kapatılabilir.

Önceki İçerikiPhone 12 Serisindeki RAM Miktarları Nasıl?
Sonraki İçerikiPhone 12 MagSafe Teknolojisi Nedir? Nasıl Çalışacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?