Apple Dev Firmayı Bünyesine Kattığını Açıkladı

0
53

Teknolojinin devlerinden biri olan Apple, sadece donanım ya da yazılım alanında ürünleriyle yaptığı atılımlarla gündeme gelmiyor. Marka bunun dışında ekonomisi konusunda da attığı adımlarla gündem oluyor. Öncelikle markanın yeni araştırma merkezleri için attığı adımlar, hemen arkasında App Store sayısında artışa gidilmesi ekstra olarak yeni araştırma merkezleri oluşturmak derken markanın ekonomisi üzerine de yeni bir adım geldi.

Bu kez teknoloji devi yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. Apple tarafından yapılan açıklamayla beraber artık markanın Beddit’i de bünyesinde kattığı bilgisi verildi. Bu adımlar beraber Apple bir büyük ekonomi adımına daha imza atarken bir yandan da yeni bir departman kazanmış oldu.

Beddit Nedir?

Dev satın almanın detaylarına geçmeden önce Beddit’in hangi alanda hizmet veren bir firma olduğundan bahsedelim. Beddit Finlandiya merkezli bir uyku takibi firması. Uyku takibi teknolojileri üzerine çalışmalar yapan firma hem yazılım hem de uyku takibi için özel donanım ürünleri geliştiriyor.

Beddit Apple

Markanın sunduğu donanım ürünleriyle uyku takibi konusunda en çok tercih edilen ürünler arasında gösteriliyor. Hali hazırda satışına da devam edilen uyku takibi araçlarının markayla beraber büyük oranda ilgi topladığını da eklemek gerekiyor.

Apple Neden Beddit’i Satın Aldı?

Gelelim merak edilen soruya “Apple neden Beddit’i aldı?” Bakıldığı zaman sorunun cevabı oldukça basit. Marka bundan sonraki giyilebilir teknolojilerinde uyku takibi sistemleri için özel olan bazı yazılımlar kullanacak. Hem yeni ürünlerle hem de markanın yazılımlar geliştirmeleriyle beraber akıllı saatlerinde ciddi gelişimler sağlayacak olan Apple’ın bundan sonraki Apple Watch modellerinde de söz konusu teknolojiyi kullanacağı belirtiliyor.

Apple’ın bir sonraki akıllı saat cihaz serisinde kullanacağı Beddit teknolojileri sayesinde Apple Watch ile uyku kontrolü konusunda üst düzey adımlar atılmış olacak. Akıllı saatlere eklenti olarak da Beddit ürünlerinin gelebileceği belirtiliyor. Yani akıllı saatlerle beraber gelen uyku takip cihazları, doğrudan saatlere bağlanan bantlar gibi ekstra ürünlerinde ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Tüm bunlar içinse Apple’ın bir sonraki akıllı saatlerini beklemek gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?