Apple Desteğini Keseceği Yeni Ürünlerini Açıkladı

0
60

Apple ürün desteği konusunda düzenli olarak bir değişim sistemi kullanmakta. Apple tarafından kullanılan sistemlerde markanın ürünlerine çok uzun süre destek verdiği bilinse de bir noktadan sonra eskiyen ürünlerin desteğinin kesildiğini de söylemek gerekiyor. iPhone, MacBook, iPad kısacası hemen her Apple ürününde benzer bir sistem görüyoruz. Bu noktada ortaya çıkan son Apple ürün desteği raporu da bir kez daha durumu kanıtlamış gibi gözüküyor. Bu kez Apple ürün desteği konusunda markanın yeni kararlar aldığı ve yine bazı serilerin tamir desteğinin bile kesileceği ortaya çıktı.

Türkiye ve Kaliforniya Dışında Tüm Bölgelerde Geçerli

Apple ürün desteği konusunda alınan yeni karara göre markanın ilk aşamada 2011 yılı sonunda üretilecek olan MacBook Air ve MacBook Pro modellerine desteğini tamamen keseceği görülüyor. Teknoloji devinin böyle bir karar almasıyla beraber 11 inç ve 17 inç modelleri de dahil olmak üzere 13 ve 15 inç ekran boyutuna sahip olan MacBook Pro modellerinin desteğinin de kesileceği belirtiliyor. Marka tarafından yapılan bir açıklama olmasa da raporda desteği kesilecek olan ürünler sadece MacBook Pro 2011 serileri olmayacak.

Bunun dışında iPhone 3GS serileri ve MacBook Pro 17 inç 2009 modeli de yer alıyor. Tüm satış bölgelerinde geçerli olması beklenen kararın şaşırtıcı bir şekilde ülkemizde ve Kaliforniya’da ise şu an için uygulanmayacağı belirtiliyor. Raporda yer alan ifadelere göre şu an için durum bundan ibaret. Ülkemizde MacBook Pro 2011 ve MacBook Air 2011 modellerinin desteğinin ne kadar devam edeceği ise Apple’ın açıklamalarıyla ortaya çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?