Apple Çin’deki Yeni Çevre Girişimlerini Duyurdu

0
422

Apple faaliyetleri için dünya kaynaklarını tüketmemek ve sürdürülebilirliği yükseltmek için günümüze kadar başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede çevre girişimlerinde bulundu. Çevre girişimleri, ormanlık arazilerin kontrol altında tutulması ve yenilenebilir enerji üretimini kapsıyor. Ve Apple’ın koruma altına almak istediği ormanlık arazi hedefi 1 milyon dönüm. Apple bu hedefini World Wildlife Fund (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ile birlikte gerçekleştiriyor.

Apple bu kapsamda dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de gerekli olan enerjiyi %100 çevre zararı indirgenmiş şekilde üretmek amacı ile 20 megawattlık güneş enerjisi santrali kurmak için SunPower Corporation ile ortaklığını duyurdu. Apple’ın Çin’de şirket ofisleri ve satış mağazaları var.

Apple 2015 mali yılı boyunca şirketin çevresel ilerlemesini yansıtan 2015 Çevresel Somluluk Raporu’nu Nisan ayında paylaştı. Paylaşılan raporda şirketin ABD operasyonlarının %100’nün ve küresel operasyonlarının %87’sininyenilenebilir enerji üzerinde sağlandığı vurgulanmaktadır.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?