Apple Çin’de Yine Gündem Oldu

0
45

Kısa süre tanıtılan Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 için artık saklı kalan hiçbir özellik yok. Kulaklık girişleri değişecek mi? Home tuşu değişecek mi? Apple yazılım konusunda ne gibi yenilikler sunacak derken 7 Eylül tarihinde tüm merak edilen sorular cevap bulmuş ve iPhone 7 serisi tüm özellikleri ile beraber kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Apple’ın en başarılı serilerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonlarının ön siparişe de çıkması ve bununla beraber yavaş yavaş satışlarına da başlanmasıyla beraber telefonun ilk geri bildirimleri de gelmeye başladı.

Ufak tefek sorunlarla gündeme gelse de genel olarak yeni özellikleri beğenilen iPhone 7’nin bazı ülkelerde ise sıkıntıları ile gündeme gelmeye başladığını da duymuştuk. Özellikle Note 7 serisinde olduğu gibi telefonun yandığının haberlerinin gelmesi ve buna ek olarak telefonun ses sorunlarının olması gibi iddialar belli merkezlerde Apple’ın yeni serisine karşı şimdiden bir ön yargı oluşmasına da neden oldu. Oluşan bu ön yargıdan mı yoksa alışılagelmiş olduğu gibi Çin’in genel yapısından mı bilinmez ama ortaya atılan son iddialara göre Apple’a en büyük ön yargı ile yaklaşan ülke yine Çin oldu.

İddialara bakacak olursak Çin genelinde ünlü birçok firma Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 için çalışanlarını uyardı. Telefonun satın alınmamasının belirtildiği iddia edilen bir de görselin yayınlanmasıyla beraber Apple’ın Çin merkezinde yaşadığı sorunlar bir kez daha gündeme gelmiş oldu. Yayınlanan mektup görselinde iPhone 7 alacak kullanıcıların işten atılacağının bile yer alması Çin’de Apple’a karşı nasıl bir yargı olduğunu da aslında ortaya çıkarıyor. Haberler gerçek mi yoksa sadece bir iddiadan mı ibaret bilinmez ama tüm bunlarla beraber Apple ile Çin’in bir türlü yıldızının barışmadığı kesin.

İLGİLİ HABER:  iPhone Klavyede Memoji İfadelerini Kapatmak

Konu hakkında Apple’ın her hangi bir açıklama yapıp yapmayacağı da şuan için bilinmiyor. Zira Apple’ın son dönemde Çin yatırımlarını arttırmasına rağmen bir süre daha bu şekilde sorunlarla gündem olacağını da söyleyebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?