Apple Cihazlar için Xbox Series X Kontrolcü Desteği Geliyor

0
91

Xbox Series X, yeni nesil konsolların en iddialı en ilgi çekici modellerinden bir tanesi. PS5 ile rekabet edecek olan konsol, ilk satışlarında da iyi ilerliyor. Fakat bizi ilgilendiren kısım burası değil. Bizi ilgilendiren kısım yeni oyun konsollarının kontrolcüsünün Apple cihazlarında da desteklenecek olması.

Bilgi doğrudan Apple tarafından geldiği için yeni kontrol cihazının desteği konusunda meraklı bekleyişin son bulduğunu da söyleyebiliriz.

Xbox Series X Kontrol Cihazının Apple için Desteği Ne Zaman Geliyor?

Apple’ın, desteklenen kontrol cihazları için oluşturmuş olduğu bir sayfa var. Desteklenen kontrol cihazları bu sayfa üzerinden listeleniyor ve kullanıcılar bu şekilde bilgilendiriliyor. İşte bu sayfada Microsoft ile ortak bir çalışma yapıldığı duyuruldu.

Yapılan ortak çalışmanın nedeni bahsettiğimiz gibi yeni konsolların kontrol cihazı desteğinin Apple cihazlara gelmesi. Bu konuda resmi bilgi, bir nevi iyi haber verilmiş oldu ama süre konusun da herhangi bir açıklamanın olmadığını görüyoruz.

Xbox Series X

Yani yeni kontrol cihazı için desteğin ne zaman geleceği konusunda resmiyette olan bir süre açıklaması yok. Sadece Apple bu cihazlara destek vermek için güncelleme üzerinde çalıştığını söylüyor. Hem Mac modelleri hem de iPad modelleri için yeni güncellemeler sunulacak ve sonrasında cihaz desteğini görebileceğiz.

Tabii ki bu açıklama akıllara hemen PS5 DualSense cihazını getiriyor. Bir konsol Xbox Series X iken bir diğer konsol ise PS5 oyun konsolu. Xbox için gelen destek DualSense cihazı için gelecek mi belli değil.

Her ne kadar iki konsol da satışa çıkmış durumda olsa da henüz PS5 için durum net değil. Bu konuda da bir duyuru yapılacak olursa, yine bilgilendirmelere yer vereceğiz.

Önceki İçerikiPhone 12 MagSafe Kılıf Fiyatları Açıklandı
Sonraki İçerikiPhone 12 için Alınan Vergi Ne Kadar? Dev Konu!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?