Apple Cihaz Seri Numarası Öğrenme ve Garanti Durumu Kontrol Etme

0
4119

iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac’in hala AppleCare garanti kapsamında olduğunu nasıl anlarsınız? Tabii ki Apple’ın Garanti Durumu web sitesinden kontrol ederek.

Her iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV ve Mac, imalat hatalarına ve donanım arızalarına karşı bir yıllık garanti ile gelir. İsterseniz, AppleCare ile bu garantiyi yıllarca uzatabilirsiniz. Garanti türü ne olursa olsun, bir Apple cihazının garanti kapsamında olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Apple Kimliği kullanarak Apple cihazın seri numarasını öğrenme

Apple Kimliği profil sayfasında oturum açtığınızda, o kimliği kullandığınız tüm cihazları görebilirsiniz. Listeden herhangi bir aygıta tıkladığınızda, seri numarasını görebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızdan bir web tarayıcı ile Apple ID profil sayfanızda oturum açın.
 2. Sayfayı aşağı kaydırarak Aygıtlar bölümüne gelin.Apple ID profil sayfasi
 3. Seri numarasını öğrenmek istediğiniz cihaza tıklayın.Apple cihaz seri numarasi ogrenme
 4. Seri numarasını kopyalayın ve Apple Garanti Durumu web sitesine gidin.
 5. Seri numarasını “Enter Your Serial Number” yazan kutucuğa yapıştırın. Hemen altındaki güvenlik kodunu bir alttaki boşluğa girin ve “Continue” butonuna tıklayın.Apple garanti kontrol etme
 6. Aşağıdaki görselde olduğu gibi Apple cihazının garanti kapsamında olup olmadığını ve hangi destekleri ücretsiz olarak alabileceğinizi göreceksiniz.
  Apple Garanti Durumu

Valid Purchase Date (Geçerli Satın Alma Tarihi) : Söz konusu ürünün gerçekten satın alındığını teyit eder.

iPhone ve iPad üzerinden cihaz seri numarası öğrenme

Apple kimlik profili sayfanıza erişiminiz yoksa, cihaz seri numarasını doğrudan iPhone’unuzdan veya iPad’inizden öğrenebilirsiniz.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel sekmesine dokunun.
 3. Hakkında‘ya dokunun.
 4. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda cihaz seri numarası görünecektir.

iPhone ve iPad cihazları haricindeki diğer Apple ürünlerinin seri numarasını da yukarıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz. Bu bilgi, AppleCare garanti durumunu kontrol ederken gerekli olacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone Ekranım Kırıldı, Ne yapmalıyım?

AppleCare ve Apple Garanti Durumu konularıyla ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

Bunu da okuyun: iPhone ve iPad’te Gelen Mail PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?