Apple, CES 2020 Fuarında Boy Gösterecek

0
83

Tüketici Elektroniği Şovu 2020 (CES 2020) için saatler kaldı. 7 Ocak itibariyle teknoloji gündemin oturacak olan fuar başlamış olacak. Birçok markanın boy göstereceği etkinlik kapsamında bu sene ilginç bazı gelişmelerde yaşandı. Birçok markanın yeni akıllı telefonlarını ve yeni teknolojilerini sunacağı etkinlikte bu sene Apple’da görev alacak.

Apple’ın fuarda yer alması size sürpriz bir gelişme olarak gelebilir. Bir teknoloji fuarında Apple’ın da yer alması mantıksız değil. Fakat Apple, çok uzun bir süredir CES fuarlarında boy göstermiyor. Firmanın kendi etkinliklerini düzenlediğini ve genelde CES kapsamında geri planda kaldığını görüyoruz. Dediğimiz gibi bu sene ise durum değişiklik gösterecek.

Apple CES 2020 Kapsamında Neler Tanıtacak?

Firma tarafından yapılan paylaşım sonrasında CES 2020 fuarına katılım gösterileceği geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Yapılan bu duyurunun ses getirmesinin nedeni ise Apple’ın yaklaşık olarak 28 yıldır fuara katılmıyor olması. Firma tam 28 yıldır fuara katılmıyor ve kendi bağımsız etkinlikleri ile gündeme geliyor.

CES 2020 takviminin açıklanmasından sonra markanın etkinlikteki rolü için de detaylar ortaya çıkmış durumda. Etkinliğin ilk günü için paylaşılan takvimde, mahremiyet konusunun işleneceği ve teknolojinin bu alanda ne kadar güvenli olduğu konusunda bilgiler paylaşılacak.

Apple CES 2020

İşte ilk gün etkinliğinde Apple yer alacak. Etkinlikte yer alacak olan firmalar arasında yer alan Apple’ın yanı sıra Google ve Facebook’un da bu etkinlik kapsamında konuşması bekleniyor. Özellikle Facebook’un dikkat çekeceğini söyleyebiliriz.

Facebook etkinlikte “Gizlilik bir insan hakkıdır” sloganını kullanacak. Çok kısa bir süre önce veri skandallarıyla gündeme gelen Facebook’un bu şekilde bir sloganla mahremiyet konusunda etkinliğe katılması da şaşırtıcı oldu.

Birçok ünlü firmanın da yer alacağı etkinlikte Apple’ın başka bir sürpriz sunup sunmayacağı konusu da net değil. Belki de iPhone SE 2 akıllı telefonlarının tanıtıldığını görmek mümkün olabilir. Yeni bir iPad tablet modelinin de geldiğini görebiliriz. 7 Ocak tarihinde başlayacak etkinliğin sonrasında tüm soruların cevaplarını almak mümkün olacak. CES 2020’nin başrol oyuncusunun hangi marka olacağı ise başka bir merak konusu.

Önceki İçerikApple Pro Display XDR İncelemesi
Sonraki İçerikiPhone 11 Pro Kamerasına Buz ve Ateş Testi
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?