Apple Car Projesi için Detaylar Ortaya Çıktı

0
92

Apple’ın otomotiv sektörüne giriş yapıp yapmayacağı sürekli olarak konuşuluyor. Uzun bir zamandır konuşulsa da mevcut olan Apple Car Play sisteminden farklı olarak, markanın attığı hiçbir adımın resmi olarak doğrulanmadığını gördük.

Bunun yanı sıra Apple’ın otomotiv teknolojileri üzerinde de çalışma yaptığı konusunda sürekli yeni iddialar konuşulmaya devam ediyor. Özellikle son aylarda Apple’ın otomasyon sistemleri üzerinde Apple’ın yaptığı çalışmalar epey bir konuşulmuştu. Hatta Apple’ın bunun için Lexus markasıyla bir iş birliği yaptığı ve aldığı izinlerinde ortaya çıktığı belirtilmişti.

Tim Cook Apple Car Açıklaması Geldi

Apple’ın konu hakkında gelen iddiaları bir türlü doğrulamaması ve konu hakkında bir türlü açıklama yapmaması da Apple Car sisteminin hep havada bir konu olarak kalmasına neden oldu. Apple Car için ise sonunda beklenen haber geldi ve ilk ağızdan Tim Cook tarafından bir açıklama geldi. Verdiği bir röportaj sırasında Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından konu hakkında resmi açıklamada gelmiş oldu.

Apple Car

Söz konusu açıklamada ise Tim Cook; “Şu anda daha önce de defalarca söylediğimiz gibi otonom sistemler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışma belki de bugüne kadarki en zor yapay zeka çalışmamız olabilir. Bu yüzden de kendi kendine hareket edebilen sistemler yaratabilmek bizim için çok heyecan verici. Tabii bu çalışmaların bizi nereye ulaştıracağını ancak zaman gösterecek.” İfadeleri kullandı.

Apple Car Nasıl Bir Sistem Kullanacak?

Ünlü CEO tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak Apple Car, doğrudan Apple arabası olmayacak. Bunun yerine araçlara entegre edilecek bir sistem kullanılacağı düşünülüyor. Tabi ki şu an için çok fazla detay yok fakat son yapılan denemelerle değerlendirilecek olursak otonom sistemlerin bile bir adım ötesine geçilerek tam anlamıyla bir sürüş asistanı da sunulabilir. Bunun için Tim Cook’un bir sonraki açıklamasını beklemek gerekecek. Bakalım Apple Car nasıl bir sistem olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?