Apple Car için Yeni Ortaklar Gündemde

0
115

Apple Car, yeni duyurulan ya da yeni geliştirilen bir proje değil. Aslında projenin temeli Tesla ile Apple’ın arasındaki atışmalara kadar dayanıyor. Yıllardır Apple’ın yeni bir otomobil geliştirme hazırlığında olduğu söyleniyor. Tesla’ya rakip olacağı söylenen markanın bu konuda en net adımı ise geçen aylarda geldi.

Hyundai tarafından yapılan bazı açıklamalarda araba projesi için Apple ile görüşüldüğü söylenmişti. Bu ilk somut girişim olmuştu. Sonrasında ise Kia ile anlaşma çalışmaları olduğu iddia edildi.

Fakat sonrasında Apple’ın görüşmelerin sızmasından rahatsız olduğu bunun için de projeleri aksıya aldığı açıklanmıştı. Şimdi ise yeni bazı iddialar var. Bu kez markanın tanıdık bir adrese gideceği ve elektrikli otomobilleri için yeni anlaşmalar yapacağı iddia edildi.

İlginizi Çekebilir: Çentiksiz iPhone Ne Zaman Geliyor! Tarih Ortaya Çıktı

Apple Car için LG ile Çalışılabilir

Apple’ın şimdiki durağı ise LG olarak gösteriliyor. Zaten ikili arasında anlaşmalar var. İki marka özellikle akıllı telefonların ekranları konusunda yeni bir anlaşma yapma hazırlığında. Daha önce de defalarca beraber çalışmalar yapan markaların şimdi de elektrikli araçlar için beraber çalışacağı söyleniyor.

LG bu konuda biraz daha tecrübeli olan taraf olarak gösteriliyor. Öyle ki markanın şu an bile birçok araç devine elektrikli araçların pilleri için destek verdiği biliniyor.

Muhtemelen LG bu konuda Apple’a da bir destek verecek. Apple Car projesinde ortak teknolojiler ve piller için beraber çalışmalar yapılabilir.

Apple Car

Ayrıca LG’nin Magma isimli Kanadalı bir otomotiv firmasıyla da çalıştığı biliniyor. LG ile Magma’nın ortak bir projesi var. e-Powertrain olarak isimlendirilen bu ortak çalışmada Apple’ın işine gelecektir.

Bunlarla beraber yine Apple Car iddiaları gündeme geldi ama yine resmi bir bilgi yok. Resmi bilgilerin paylaşılması ve Apple’ın bizzat biz bu işer girdik diyerek açıklamalar yapması gerekiyor. Gerisi biraz havada kalan iddialar olarak gösterilebilir. Başta söyledik birçok marka ile iddialar gündeme geldi. Bunlar içerisinde Nissan gibi devler de yer alıyor.

Önceki İçerikÇentiksiz iPhone Ne Zaman Geliyor! Tarih Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikMeizu, iPhone Satarak Ne Yapmaya Çalıştı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?