Apple Car Görüşmelerine Bir Süre Ara Verildi  

0
84

Apple Car, 2021 yılının başında gündeme gelmeye başladı. Aslında ortada bir araba yok ve bu sene gelecek bir arabadan da söz etmiyoruz. Fakat Apple’ın arabayı geliştirme aşamasına geçtiği ve markalarla anlaşma yapmak üzere olduğunun iddia edilmesi, gündemi belirlemiş oldu.

Ocak ayından beridir aracı geliştirmek için hangi marka ile anlaşmalar yapılacağı konuşulup duruyor. En son Hyundai markası gündeme gelmişti. Apple’ın marka ile anlaşma yapmak için görüşmelere başladığı iddia edilmiş ve hatta çalışmaların da başladığı söylenmişti.

Sonrasında Hyundai içerisinde bu durumu kabul etmeyen yöneticilerin olduğu ve fikir ayrılıkların yaşandığı iddia edilmişti. Sonrasında ise Kia ile anlaşma yapılması gündeme geldi. Fakat bu iddianın hemen sonrasında şimdi ise Apple’ın görüşmelere ara verme kararı aldığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Sayesinde Qualcomm Rekor Kırdı

Apple Car Görüşmeleri Ne Zaman Başlayacak?

Bloomberg tarafından paylaşılan haberlere göre yeni otomobiller için yapılan görüşmeler durduruldu. Kesin bir neden açıklaması gelmedi ama söylenene göre görüşmelerin durdurulmasının ana nedeni durumu basına sızmış olması.

Apple, otomobil için görüşmeler yapılmasının açıklanması sonrasında bu durumdan rahatsız oldu ve Hyundai markasına bu konuda uyarıda bulundu.

Ama sonrasında da bilgilerin sızmaya devam etmesiyle beraber Apple, görüşmeleri bir süre durdurma kararı aldı.

Apple Car

Görüşmelerin Kia adı altında da devam etmeyeceği ve şu an rafa kalktığı iddia ediliyor. Görüşmelerin ne zaman yeniden başlayacağı ise net değil. Bu konuda resmi bir açıklama da yapılmadığı gibi Hyundai cephesinden de son dönemdeki iddialara cevap gelmedi.

Zaten Apple Car dediğimiz araç, öyle hemen gelecek bir araç değil. Yani beklenti 2021 yılı içerisinde yeni bir otomobilin sunulması yönünde değil. Sadece geliştirme aşamasına geçiş yapılacak.

Aracın çıkışı için 2025 yılı hatta 2026 yılı işaret ediliyor. Proje geliştirme aşamasında da iptal edilebilir. Anlaşmanın bir yerinde iki firma arasında beklenmedik durumlar yaşanabilir ve yine iptal kararı gelebilir. Haliyle bunun şu an da ortaya çıkması Apple için kabul edilebilir bir durum değil. Markanın sızıntılardan şikayet etmesinin nedeni de bu olsa gerek.

Önceki İçerikSar değeri en düşük telefonlar (2021)
Sonraki İçerikiPhone 12 Mini için Yolun Sonu Geliyor! Üretim Durabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?