Apple Çalışanlarından Tim Cook’a Mektup

0

Tim Cook, geçtiğimiz hafta içerisinde bir açıklama yayınlamıştı. Sanal olarak yapılan açıklama sonrasında ise şirket çalışanlarına bir e-posta gönderildiğini öğrendik. E-postanın içeriği ise bambaşkaydı.

Biliyorsunuz uzunca bir süredir pandemi ile ilgili sıkıntılar yaşanıyor. Dünyayı etkileyen bir pandemi sorunu var ve birçok ülke kapanmaya gitti. İşte Tim Cook tarafından çalışanlara gönderilen mailler tam olarak bu konuyla alakalı mailler oldu.

ABD’de aşılama çalışmalarının hız kazanması ve pandemi etkisinin de düşmesiyle beraber Tim Cook, çalışanların yavaş yavaş ofislere döneceğini duyurdu. Eylül ayından sonra haftanın belirli günleri ofisten çalışılması gerektiği kararı açıklandı. Fakat çalışanlar ise buna karşı olarak bir mektup hazırladı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 ve 12 mini için Ön Kamera Puanları Gözüktü

Apple Çalışanları Uzaktan Çalışmak İstiyor

Alınan karar sonrasında ise çalışanların birleşerek bir mektup hazırladıkları ortaya çıktı. Hazırlanan mektupta ortak görüş olarak uzaktan çalışılmak istendiği konusunda bir görüş hakim oldu.

Anlayacağınız Apple çalışanları uzaktan çalışmaya devam etmek istiyor. Bunun salgın korkusuyla bir alakası olmadığını da belirtelim. Çalışanlar, uzaktan çalışmanın kalıcı bir çözüm olması gerektiğini düşünüyor.

Tabii ki ortada Apple Park gibi bir merkez var. Yani ofisi Apple Park gibi olan bir çalışan neden uzaktan çalışmak ister anlamak zor. Öyle ki merkez içerisinde yok yok.

Apple Çalışanları

Çalışanlar için dinlenme alanları, etkinlik alanları, ağaçlandırılmış olan özel alanlar gibi çok ayrıcalıklı olan imkanlar var. Buna rağmen bazı çalışanların uzaktan çalışmaya devam etmek istemesi ilginç gibi duruyor.

Tabii ki burada pandemi sonrası döneminin etkileri de var. Sonuçta bu pandemi dünya genelinde bazı alışkanlıkların değişmesine neden oldu. Sadece ABD ya da sadece Apple için geçerli bir durum yok.

Dünya genelinde değişen bir durum var. Evden çalışma düzeni çok yaygın bir hal aldı. Hatta bu süreçte evden çalışmayı kolaylaştırmak adına yeni uygulamalar ve teknolojiler sunulduğunu da gördük. Yine de Apple’ın kararı değişecek mi değişmeyecek mi göreceğiz. Karardan geri adım atılırsa, Apple’ın önemli bir değişikliğe adım attığını söyleyebiliriz.

Önceki İçerikiPhone 12 ve 12 mini için Ön Kamera Puanları Gözüktü
Sonraki İçerikiPhone 12 mini Fiyatları Ne Kadar Düştü?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?