Apple Bu Kez Kırılmaz Camlara Yatırım Yapıyor

0
40

Akıllı telefonlarda dayanıklılık konusuna hemen her marka çok dikkat etmeye başladı. Hem telefonların kısa süre içerisinde sorun çıkarmaması hem de diğer markaların akıllı telefon modellerine göre daha çok tercih unsuru haline gelmesi için birçok markanın özel dayanıklılığı artıran teknolojiler üzerine adımlar attığını biliyoruz.

Bu konuda suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda bile geç kalan firmalardan biri olan Apple’da hızlı bir çalışma yaparak açığı kapatmayı hedefliyor. Özellikle yeni seri akıllı telefonların hem suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda yeni adımlar atması bekleniyor. Fakat bunun dışında Apple’ın Corning Incorporated firmasına yaptığı yatırımlar markanın kırılmaz camlar üzerine de yeni adımlar atmaya hazırlandığını gösterdi.

Corning Incorporated İçin Rekor Yatırım

Aslında iki firma arasında uzun süredir devam eden bir ortaklık söz konusu. Fakat Apple’ın artık akıllı telefon camlarında fark yaratacak derecede dayanıklılık sunması için yeni çalışmalara başladığı da belirtiliyor. Bu iddiaların gündeme gelmesinin nedeni ise Apple’ın yeni seri dayanıklı camlar için Corning Incorporated şirketine yaptığı yatırım.

Corning Incorporated

Markanın bugün açıklanan rakamlarla beraber tam olarak 200 milyon dolar gibi bir yatırım yaptığı ve Corning Incorporated firmasıyla yeni anlaşmalar yapıldığı ortaya çıktı. 200 milyon gibi oldukça yüksek bir yatırım yapılmasıyla beraber Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında özel bir teknoloji kullanması bekleniyor.

Firma Açıklama Yaptı Mı?

Rekor seviyede yapılan yatırım sonrasında ise Corning Incorporated firmasından da konuya ilişkin açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalarda Apple’ın en büyük ortaklarından biri olduğunu belirten firma yeni çalışmalara başladıklarını ve çok kısa bir süre sonra akıllı telefon teknolojilerinde dayanıklılığı maksimuma çıkarak camların geleceğini de belirtti.

Akıllı telefonların camlarının ne kadar sağlam olacağı ya da bu camlar üzerinde nasıl değişiklik yapılacağı konusunda net detaylar verilmedi fakat Apple ile markanın yeni anlaşmalar yapacağı ve bu anlaşmalar sonrasında Apple’ın yeni iPhone modellerinin çok daha başarılı bir sistem kullanılacağı belirtiliyor. Tüm bunlar için yeni akıllı telefonları beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?