Apple Bu Akşam Neler Tanıtacak ?

0
328

Apple’ın bir süredir konuşulan etkinliği Let Us Loop You In, bugün Türkiye saati ile 19.00‘da başlayacak. Etkinlikte muhtemelen yeni iPhone, iPad ürünlerinin yanı sıra geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Apple Watch için yeni kayışlar ve Apple’ın işletim sistemleri için yeni bir güncelleme tanıtması bekleniyor.

Bizde bu etkinliğe sadece saatler kalmışken sizler için Apple’ın bu akşam neleri tanıtabileceğini derlemek istedik. İşte karşınızda Apple’ın Let Us Loop You In etkinliğinde tanıtması muhtemel ürünleri.

iPhone SE

1- iPhone SE

Apple’ın 4inçlik iPhone modelinden vazgeçmesinden sonra halen daha bazı kullanıcıların 4inçlik iPhone beklentisi içerisinde olmasına şirket cevap vermek durumunda kaldı. Bu akşam tanıtılması muhtemel iPhone SE modelinin 4inçlik bir iPhone olması bekleniyor.

Tasarımsal anlamda cihazın iPhone 6 ve iPhone 5 modellerinin arasında bir yerde olması bekleniyor, bunun haricinde iddialara göre kenarları mat kaplanmış bir model olacak.

Donanımsal açıdan ise iPhone 6S modeline benzer yönleri olacak olan iPhone SE modelinin Apple’ın en yeni işlemcisi A9‘a sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihazın ilk kez iPhone 6S modelinde karşılaştığımız Live Photos özelliğine de destek vermesini bekliyoruz.

iPhone SE modeline ait bütün detaylar ise bu akşam Apple’ın düzenlediği etkinlikten sonra belli olacak.

9.7inçlik iPad Pro

2- 9.7inçlik iPad Pro

Geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen etkinlikte tanıtılan iPad Pro çok ilgi görmüş ve Apple kullanıcıları tarafından çok beğenilmişti. Özellikle sahip olduğu Apple Pencil desteği ve konnektörü sayesinde beğenileri üzerine toplayan iPad Pro’nun kardeşi olacak 9.7inçlik iPad Pro‘nun da bu akşam tanıtılması bekleniyor.

Aynı abisi gibi kendisinin de Apple Pencil ile tanıtılması ve aynı zamanda konnektörü sayesinde klavye bağlanabilme özelliğine sahip olması ile tanıtılması bekleniyor.

Donanımsal olarak da iPad Pro modeline benzeyecek olan 9.7inçlik iPad Pro‘nun A9X işlemci, dört hoparlör ile gelmesi bekleniyor.

3- Apple Watch için Yeni Kayışlar

Apple eğer bize bir sürpriz yapmazsa, bu akşam Apple Watch yerine Apple Watch için geliştirilmiş yeni kayışları tanıtmasını bekliyoruz. Daha çok spor modellere ağırlık vereceği düşünülüyor ancak detayları yine akşam öğreneceğiz.

4- iOS, Mac OS, Watch OS ve tvOS için Güncelleme

Bu akşam tanıtılan ürünlerin yanı sıra Apple’ın yeni işletim sistemleri güncellemesini de tanıtmasını ve tanıtımın ardından da güncellemelerin dağıtılmasını bekliyoruz.

Apple’ın bu akşam ki etkinliğini burada canlı olarak anlatacağız http://www.appleuzmani.net/let-us-loop-you-in-canli-anlatim-21-mart/

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?