Apple, Benzersiz Bir Ekran Teknolojisinin Peşinde

0
126

Apple’ın envanteri bir Xiaomi ya da bir Samsung kadar geniş değil. Marka daha çok bilgisayar, tablet ve telefon üzerinden ilerliyor. Öyle Xiaomi ya da Samsung gibi ev eşyaları üretme gibi durumlar söz konusu değil. Buna karşın Apple, kendi kategorisinde en iyi ürünleri sunmak adına ciddi derecede çalışıyor. İşte markanın bir fark oluşturacağı ürünlerden birisi de monitörleri olacak.

Pro XDR Display serisinden sonra iddialı bir monitör sunmayan markanın, bu alanda benzeri bir cihaz için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Benzersiz bir cihaz diyoruz ama gerçekten öyle olduğunu da vurgulamak gerekiyor. Eğer iddialar doğruysa, Mac modellerine destek olacak ve çok yüksek görüntü kaliteleri sunabilecek ekranları göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Hızlı Şarj Beklentisi Ortaya Çıktı

Apple, Ekranlara Kendi İşlemcisini Eklemeyi Düşünüyor

9to5Mac sitesinin yaptığı habere göre marka, A13 serisi işlemcilerle donatılmış olan yeni nesil bir monitör geliştiriyor. Ekranda A13 işlemci kullanılması ise ekranın Mac cihazlarına ihtiyaç olmadan görüntü kalitesini iyileştirebileceğini gösteriyor.

J327 kod numarası ile geliştirilmeye devam ettiği söylenen ekran için amacın grafik gücünü arttırmak olduğu söyleniyor. Yani cihaz görüntü kalitesi ve net görüntü noktasında tüm kaynağı Mac cihazından çekmeyecek. Bunun yerine ekranda kullanılan işlemci ile beraber, Mac serisinde yer alan işlemci ve grafik biriminin gücü ortak olarak kullanılacak.

Bir nevi Mac cihazı desteklenmiş olacak. Bu bize hem daha iyi bir grafik gücü sağlar hem de dediğimiz gibi çok daha kaliteli görüntüler elde edilebilir. Mesela yenileme hızlarında daha yüksek işlem gücü ile daha yüksek değerler sunulabilir.

Kesinlikle böyle bir tercih yapılmasının önemli bir avantajı da beraberinde getireceğini düşünüyoruz. Zaten Apple, yeni Mac serileri için yeni Silicon işlemciler üzerinde çalışmakta. Yeni nesil Silicon işlemcileri ile ekran içerisinde yer alacak olan işlemcinin tam uyum içerisinde çalışması sağlanabilir.

Sonuçta iki sistem de tamamen Apple’a ait olan sistemler olacak. İki ayrı yapıyı bir arada kullanarak daha fazla güç elde etmek zor olmasa gerek. En azından Apple için zor olmasa gerek.

Önceki İçerikiPhone 13 Hızlı Şarj Beklentisi Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 12 Durmuyor! Satışlar Artmaya Devam Ediyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?