Apple Bataryalı Kılıfları Nasıl Şarj Edilir?

0
145

Kısa bir süre önce Apple’ın yeni bataryalı kılıfları satışa çıkarıldı. iPhone XS Max, iPhone Xs ve iPhone XR akıllı telefonları için tasarlanan yeni bataryalı kılıflar, hem batarya kısmının aşağı çekilmesi hem de daha ince hale getirilmesiyle beğeni topladı. Yenilenmiş olan bataryalı kılıfların satışa sunulması ve yeni akıllı telefonlar için kullanıma hazır olmasıyla beraber bazı soru işaretleri de oluştu. Kullanıcıların merak ettikleri noktalardan birisi de yeni kılıfların nasıl şarj edileceği. Kılıfların nasıl şarj edilebileceği konusunda yeni detaylara bakalım.

Kablo Kullanarak Şarj Yapma

İlk yöntem en sık kullanılan şarj yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Eski bataryalı kılıflarda olduğu gibi yeni bataryalı kılıflarda da kablo kullanarak şarj etme özelliği mevcut. Bunun için Apple’ın 5W ya da 12W gücünde olan adaptörlerinden yararlanabilirsiniz. Bir ucu USB diğer ucu ise Lightning bağlantısında olan standart bir Apple şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

Apple Bataryalı Kılıf

Burada bilmeniz gereken kısım ise telefonunuz bataryalı kılıf içerisindeyse nasıl bir davranış olacağı. Eğer telefonunuz bataryalı kılıf içerisindeyse ilk önce iPhone şarj olmaya başlayacaktır. iPhone akıllı telefonları %80 şarja ulaştığı zaman ise bataryalı kılıf şarj olmaya başlayacaktır. Kılıf içerisindeki ışık şarj olurken sabit kırmızı renkte, tamamen şarj olduğunda ise yeşil renkte gözükecektir.

Qİ Matlarıyla Kablosuz Şarj Etme

Dilerseniz Qİ bir kablosuz şarj matıyla da Apple’ın bataryalı kılıflarını şarj etmeniz mümkün. Bunun için de sadece kılıfı şarj matının üzerine koymanız gerekiyor. Ardından aynı şekilde içerideki ışığın yeşile dönmesini beklemeniz gerekli.

İlginizi Çekebilir: 7. nesil iPod Touch Tasarımı Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?