Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişletildi! Türkiye Dahil Ediliyor

0
328

Apple, satış sonrası teknik destek hizmetleri için sürekli geliştirme çalışmaları yapan firmalar arasında yer alıyor. Satış sonrası destekler konusunda sürekli yatırımlar yapan firma en son 2019 yılında Bağımsız Onarım Sağlayıcı programı için duyuru yapmıştı.

İlk olarak ABD genelinde başlatılan program, daha sonra Kanada bölgesinde de uygulandı. Şimdi ise evrensel olarak genişletileceği ve aralarında Türkiye’nin de olduğu 200 ülke için programın uygulanacağı açıklandı.

İlginizi Çekebilir: En iyi Akıllı Telefonlar 2021 (Güncel Liste)

Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişliyor

Firmanın yaptığı açıklamada bu programın genişletileceği duyuruldu. Peki, nedir bu Bağımsız Onarım Sağlayıcı programı ve neden genişletiliyor?

Söz konusu program, Apple yetkili servisleri dışında kalan servislerin ve onarım merkezlerinin orijinal Apple ürünleri ile desteklenmesi sağlanıyor. Bu program sayesinde yetkili olmayan servislere, garanti dışında kalan cihazların onarımını yapmaları için orijinal Apple parçaları, Apple kaynaklarına erişim ve onarım eğitimi veriliyor.

Bir nevi Apple servisleri de dışarıdan desteklemiş oluyor. İşte bu program artık ülkemizin de aralarında bulunduğu 200 ülke de daha geçerli oluyor.

Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı

Onarım merkezlerinin bu programa katılması için ise ekstra bir maliyet harcamasına gerek yok. Sadece bu sisteme katılacak olan merkezlerin, tüm cihaz onarımlarını Apple onaylı bir teknisyene yaptırmaları gerektiği belirtilmiş.

Bu nitelikte onarım sağlayıcı merkezleri, orijinal Apple parçaları ve onarım araçlarını “Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları” ile aynı fiyata alabilecek ve Apple’ın desteklerinden de faydalanabilecek.

Programa başvuru yapılması için bir de sayfa yayınlayan markanın program için açıkladığı ülkelerden başta gelenler ise şöyle;

Türkiye, Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Butan, Brezilya, Brunei Darussalam, Kamboçya, Cook Adaları, Fiji, Guam, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Laos, Makao, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Tayland, Tonga,Birleşik Arap Emirlikleri, Vanuatu ve Vietnam.

Tam listeye buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru hakkında bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikEn iyi Akıllı Telefonlar 2021 (Güncel Liste)
Sonraki İçerikİlk iPad Prototipinin Görselleri Paylaşıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?