Apple Bağdat Caddesi Mağazası Açıldı

0
151

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Apple’ın Türkiye’deki en büyük mağazası Apple Bağdat Caddesi mağazası için açılış yapıldı. Yeni Apple Store için açılış yapılmasının ardından Tim Cook’un yeni mağaza için bazı paylaşımlar yaptığını da gördük.

Artık ziyaretçilerini kabul etmeye başlayan mağaza, açılış şerefine özel bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak. O zaman hem Tim Cook tarafından yapılan paylaşımları değerlendirelim hem de mağaza için düşünülen etkinlik konusunda bilgiler verelim.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Parçalarına Ayrıldı! İşte İç Tasarım

Apple Bağdat Caddesi Artık Hazır

Mağazanın açılışının yapılmasının ardından Tim Cook, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Mağazanın fotoğrafıyla beraber paylaşım yapan ünlü yönetici; “İstanbul’daki yeni güzel mağazamız Apple Bağdat Caddesi ile tanışın. Bu canlı topluluğun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz ve müşterileri bu muhteşem yeni alana davet etmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Mağazanın açılışına özel etkinliğine gelecek olursak Apple, 6 haftalık bir etkinlik düzenleyeceğini söyledi. Perspektif İstanbul eğitimi olarak isimlendirilen etkinlik kapsamında 20 yerel sanatçının da konuk edileceği açıklandı.

Bu süreç içerisinde kullanıcıların sanal atölye çalışmalarına da katılım gösterebileceğini belirten Apple, uzun vadede burayı çok etkin kullanacak gibi gözüküyor.

Sadece yeni ürünlerin sunulması ve kullanıcılar için bir deneyim mağazası olması açısından düşünmemek gerekiyor. Burası, Apple’ın etkinlikleri için de yeni bir merkez olacak gibi duruyor. Zaten Doğu Avrupa’nın en büyük mağazası olması nedeniyle, Apple’ın önemli etkinlikleri için Apple Bağdat Caddesi mağazasını kullanması oldukça mantıklı.

Apple Bağdat Caddesi mağazası-

Şu an için mağaza açık olsa da bir detaydan daha söz etmek lazım. Mağaza açık ama bildiğiniz gibi pandemi söz konusu. Bu nedenle mağazanın müşteri kabullerinde pandemi kurallarına önem verdiğini görüyoruz. Sayılı müşteri kabulü, maske zorunluluğu gibi zorunluluklar olduğu gözüküyor.

Çalışma saatlerinde ise çok büyük bir değişiklik yok. Genelde hafta içi 10:00 ile 21:00 saatleri arasında mağazanın açık olduğunu görüyoruz. Tabii ki bu süreler sonradan değiştirilebilir. Ama şu an için paylaşılan çalışma saatleri bu şekilde.

Önceki İçerikApple Watch 7 Parçalarına Ayrıldı! İşte İç Tasarım
Sonraki İçerikiPhone SE 3 Tasarım Detayları için Yeni Bilgiler Var
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?