Apple Arızalı Telefonları İçin Açıklama Yayınladı

0
108

Akıllı telefonun dev markalarından biri olan Apple, şimdilerde yeni seri akıllı telefonları olarak gösterilen iPhone 7s ve iPhone 8 modelleri için şimdiden çalışmalara başladı. Şu an için 2017 yılı içerisinde yayınlanması beklenen modellerin yeni özellikleri de bir bir belli olmaya başlarken bununla beraber bir yandan da Apple’ın şu an atışı mevcut olan akıllı telefonların sorunlarını çözmek için de sıkı bir çalışma yürütmeye devam ettiğini de belirtmek gerekiyor. Özellikle son dönemde daha çok iPhone 6 ve iPhone 7 serilerinde yaşanan kendi kendine alev alma sorunlarıyla ilgili Apple çalışmalarını hızlandırmaya başladı.

Telefonların Kendi Kendine Neden Alev Aldığı Belli Oldu

İlk olarak Avrupa’da satışı yapılan iPhone 6 serisinin bir modelinde yaşanan sorunla beraber kullanıcılardan gelen mesajlarda telefonun kendi kendine alev aldığı belirtilmişti. Apple’ın iPhone 6 serisinden gelen bu haberden sonra ise özellikle Çin bölgesinden ardı ardına benzer haberler gelmeye başlamıştı. Sadece Çin genelinde değil Avrupa pazarında da yaşanan sorunların benzerlerinin gündeme gelmesi ve iPhone 7 serisi akıllı telefonlarında da birkaç modelde benzeri bir sorun yaşanması sonrasında akıllı telefon devi Apple’ın bir açıklama yapması beklenmişti.

Apple açıklama

Fakat Apple hem yeni seri için hem de iPhone 6 telefonları için kendi kendine alev alan modeller konusunda net bir açıklama yapmamıştı. iPhone serilerinde yaşanan alev alma sorunlarından sonra ise Apple uzun süredir beklenen açıklamayı sonunda yaptı. Ardı ardına alev alan telefonlar için yapılan açıklama sonrasında ise net olarak sorunun kaynağının da belli olduğunu söyleyelim.

Sorun Tamamen Dış Etkilerden Kaynaklı

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre ise alev alan telefonlarda yaşanan sorunun tamamen dış etkilere bağlı olduğu açıklandı. Apple yaptığı açıklamada özellikle Çin bölgesinde yaşanan alev alma sorunlarının telefonlardan kaynaklı sorunlar olmadığı belirtildi. Zira firmaya göre yaşanan bu sorunlar telefona uygulanan dış etkilerden kaynaklanıyor. Özellikle düşmeye bağlı oluşan hasarlardan dolayı sorunun ortaya çıktığın belirten marka endişelenecek bir durum olmadığını da belirtti.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 İşletim Sistemini Destekleyecek Modeller Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?