Apple Arcade Türkiye Fiyatı Nasıl?

0
403

Akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler bir yana artık teknoloji firmaları kendi servislerini sunmaya başladı. Bu noktada bulut depolama servisleriyle başlayan sürecin, oyun servislerine kadar uzandığını gördük. İlk olarak Google Stadia çıkış yaptı. Şimdi ise Apple Arcade ortaya çıktı. Kısa süre önce tanıtılan Apple Arcade için detaylar da belli olmuş durumda. Detaylardan uzun uzadıya söz edeceğiz ve Apple Arcade incelemesi yapacağız ancak öncelikle fiyatlardan söz edelim.

Bakınız: Apple Arcade nedir?

Apple Arcade Türkiye Fiyatı

Bir abonelik sistemi üzerinden işleyecek olan Apple Arcade, daha önce söylediğimiz oyun servislerinden bir tanesi. Apple TV, masaüstü ve mobil cihazlar üzerinden kullanılabilecek olan servis, özel oyunlara sahip olacak.

Birçok oyun firmasıyla anlaşmaya varıldığı da açıklandı. Yani dikkat çeken ve özel olarak hazırlanmış olan oyunları göreceğiz. CAPCOM, Konami gibi firmaların destek vereceği servis için istenecek olan ücretler de belli oldu.

Apple Arcade

Ülkemizde de kullanılacak olan servis için açıklanan fiyatlara vergi düzenlemeleri de yapıldı. Apple Arcade Türkiye Fiyatı için ise 34.99 TL açıklaması yapıldı. İlk etapta 100 oyunla gelmesi beklenen servisin ülkemizde de abonelik üzerine çalıştığını görmek mümkün olacak. Aylık olarak abonelik ücreti 34.99 TL şeklinde belirlendi. (2022 Ocak ayı için yaptığımız kontrollerde fiyatın değişmediğini görüyoruz.)

Servisin yayınlanacağı tarih konusunda da bilgiler açıklandı. Servisin kullanılacağı tarih olarak açıklanan tarih 19 Eylül oldu. Ülkemizin de bulunduğu 150 ülke için kullanım başlayacak. Dediğimiz gibi satın almayı düşünen kullanıcılar için detaylı bir rehber hazırlayacağız.

Önceki İçerikiPhone’da Xbox oyunları nasıl oynanır? (Xbox Cloud)
Sonraki İçerikÖzel fotoğrafların iCloud’a aktarılmasını nasıl engellersiniz?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?