Apple AR Kulaklıkları için Patent Görselleri Paylaşıldı

0
95

Uzun bir süredir Apple’ın artırılmış gerçeklik başlıklarının özellikleri konusunda detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak söz konusu gözlüklerin 2022 yılında piyasaya çıkacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Yeni akıllı gözlükler için detaylar bir yana, şimdi ise Apple AR kulaklık modelleri için detaylar ortaya çıktı. Apple’ın iki gün önce yapmış olduğu bir patent başvurusuyla beraber ortaya çıkan yeni kulaklık sistemi, muhtemelen artırılmış gerçeklik başlıkları için destekleyici ürünlerden biri olacak.

Apple AR Neler Sunacak?

Patent görsellerine bakıldığı zaman Apple AR kulaklık modellerinin kulak üstü kulaklık serileri arasında yer aldığını göreceğiz. Serinin en büyük özelliği sanal konferans özelliği olacak. Sanal konferans özelliği sayesinde, özellikle toplantılarda kullanıcıların tüm konuşmacıların sesini sanki yanındaymış gibi görmesi söz konusu olacak.

Özellikle toplantılar için kullanılması beklenen yeni kulaklık modelinin, çok daha anlaşılır ve net sesler sunacağı söyleniyor. Her ne kadar Apple AR kulaklık modelinin odak noktası bu şekilde ticari bir sistem olsa da kişisel kullanımlar için de kulaklığın kullanıldığını görmek mümkün olacak.

Apple AR

Yani film izlemek ya da müzik dinlemek için de kulaklık modelinin kullanılması mümkün olacak. Patent görsellerinin paylaşılmasının ardından, Apple’ın artırılmış gerçeklik sistemlerine yaptığı yatırımların arttığını da resmi olarak öğrenmiş olduk.

İlk etapta sadece Apple AR başlıklarının geleceğini düşünürken şimdi ise bu yönde bir kulaklık modelinin de sunulacağını görüyoruz. Muhtemelen iki ürün bir arada sunulacak. Yani Apple’ın artırılmış gerçeklik ürün paketinin sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Yeni kulaklık modelinin bu ne zaman tanıtılacağı ya da fiyatlarının neler olacağı kısmında da herhangi bir bilgi olmadığını da eklemek gerekecek. Beklentiler bu teknolojinin de 2022 yılında piyasaya çıkacak olması. Apple AR başlıkları için de beklentiler 2022 tarihini işaret ediyor.

Önceki İçerikApple Car için Yeni Patent Görselleri
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Y-OCTA Ekrana Sahip Olacak
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?