Apple AR Başlıkları için Tarih Belli Oldu

0
90

Apple’ın arttırılmış gerçeklik başlıkları için çalışmalar yaptığı çok uzun bir süreden beridir biliniyor. Gözlüklerin nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda ise sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İddialara göre yeni seri gözlükler için çıkış tarihinin 2020 olacağını düşünüyorduk. Yeni iPhone modellerinin tanıtım etkinliği sırasında Apple AR gözlüklerinin de tanıtılması söz konusu olacaktı. Fakat son raporlara göre durum değil.

Apple geçtiğimiz günlerde bin kişilik AR ekibiyle toplantı yaptı ve yeni başlıklar da bu toplantıda değerlendirmeye alındı. Başlıkların özelliklerinin neler olacağı konusunda yapılan toplantı sonrasında bazı bilgiler sızdırılmış oldu.

Apple AR Ne Zaman Gelecek?

Kesin olmayan iddialara ve toplantıdan bilgi aldığı belirtilen kaynaklara göre yeni başlıklar 2022 tarihinde satışa çıkacak. Başlıkların tam olarak Oculus tarzı değil de gözlük tarzı sunulduğunu göreceğiz. Güneş gözlüğü şeklinde bir Apple AR sistemi sunulacak ve kullanım oldukça kolay olacak.

Çerçeve kısmında kabloların ve sensörlerin yer alması nedeniyle çerçevelerin standart güneş gözlüklerine göre biraz daha kalın olması söz konusu olacak. Fakat burada önemli bir değişiklik yapılması bekleniyor. Benzer sanal gerçeklik gözlüklerine göre biraz daha şık bir görüntü sunulması sağlanmış olacak.

Apple AR

Tasarımının da çok şık olacağı söylenen Apple AR gözlüklerinin, her iki camının bağımsız sensörlere sahip olacağı bilgisi de var. Yani gözlüklerin her iki camının ayrı ayrı çalışması ve farklı işlevlere sahip olması söz konusu olabilir.

2022 tarihinde çıkış yapması beklenen gözlüğün fiyatı konusunda ise herhangi bir bilgi yer almıyor. Muhtemelen iPhone ve iPad serisiyle kullanılabilecek olan gözlüklerin, fiyatının yüksek olması bekleniyor. Ayrıca gözlüklere özel bir işletim sisteminin gelmesi de söz konusu olabilir.

Hem AR sistemi üzerine odaklanmış olan hem de iOS ile tam uyumlu olarak çalışacak olan bir yazılım sunulması da beklentiler arasında. Tüm bu artılarıyla beraber serinin tanıtımını merakla bekliyoruz. Tanıtımdan önce yeni bir görsel ya da yeni bir detay paylaşılacak olursa, siteden aktaracağız.

Önceki İçerikYeni Mac Pro İncelemesi – Alınır Mı?
Sonraki İçerik3D Sensörlü iPad Pro Geliyor
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?