Apple Akıllı Telefon Takas Programını ABD, Kanada ve Avrupa’da Başlattı

0
1615

Apple Yeniden Kullanım ve Değişim Programı’nı genişleterek ve Android, BlackBerry ve Windows Phone akıllı telefonlarını da kapsayacak şekilde büyük bir revizyon yaptı. Program şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve bazı Avrupa ülkelerinde geçerli olacak.

Program Online Apple Store veya Apple Store’larda geçerli olacak ve Samsung, HTC, LG, Nokia, Sony ve BlackBerry akıllı telefonları için belirli modeller belirli şartlarda alınarak yerine Apple Store hediye kartı veya banka havalesi ile ödeme yapılarak yeni bir iPhone modeli alınması sağlanacak. Uygun olmayan telefonlar için yine Apple kullanıcıya bildirimde bulunacak.

Değişim programı Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Kanada ve Fransa’da Brightstar’la birlikte yürütülüyor. Apple ayrıca Dataserv’le birlikte programı daha da genişleterek bazı üreticilerin PC modellerini de değişim için kabul ediyor.

Apple’ın Yeniden Kullanım ve Değişim Programı Ağustos 2013 yılından beri aktif ve daha önce iPhone, iPad ve Mac’lerle kısıtlı kalmıştı. Yani kabaca eski iPhone’u getir belli bir fark ödeyerek yeni iPhone’u götür şeklindeydi. Apple programını genişleterek diğer firmaları kıskaca almayı planlıyor. Tahminlerimize göre beklenen olacak. Özellikle Samsung cephesinde durumlar karışacak gibi duruyor.

Yeniden Kullanım ve Değişim Programı’nın Türkiye’de ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Ancak İstanbul’a açılan iki Apple Store’dan sonra programın yakın bir süre zarfında Türkiye’de de kullanıma açılacağını düşünüyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?