Apple Akıllı Bataryalı Kılıfları Ücretsiz Değiştiriyor

0
174

iPhone akıllı telefonlarında kullanılan bataryaların kapasitesi genelde düşük tutuluyor. iOS işletim sisteminin sunmuş olduğu ayrıcalıklarla beraber pil konusunda çok bir sıkıntı yaşanmıyor ancak kullanıcılar telefonlarının daha uzun süre dayanmasını isteyebiliyor. Bu kullanıcılar için Apple’ın özel olarak sunduğu ürünler var. Bunlardan birisi de akıllı bataryalı kılıflar. Telefonunuza taktığınız zaman ek bir bataryaya sahip olduğunu kılıflar, biraz yüksek bir ücretle satılıyor olsa da bir hayli dikkat çekiyor.

Akıllı bataryalı kılıfların şu sıralarda gündeme gelmesinin nedeni ise yine Apple tarafından başlatılan bir kampanya. Firma kullanıcılara ücretsiz olarak akıllı bataryalı kılıflarını değiştirme imkanı sunuyor.

Akıllı Bataryalı Kılıfları Değiştirebilirsiniz

Bir nesil öncesinin amiral gemisi akıllı telefonları olan iPhone XS akıllı telefonları için sunulan kılıfları kapsayan kampanya kapsamında hiçbir ücret ödemeden arızalı olan kılıfları değiştirebileceksiniz. iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde kullanılan akıllı bataryalı kılıfların herhangi bir soruna neden olması durumunda Apple yetkili servislerine başvurmanız gerekiyor.

Apple’ın yetkili servislerine başvuru yapmanız durumunda bataryaların değiştirilmesi söz konusu olacak. Bunun için tek şart ise akıllı bataryalı kılıfların kendiliğinden bozulmuş olması. Ocak 2019 ile Ekim 2019 arasında satılan kılıflardan birisine sahipseniz ve kılıfınız kendiliğinden bozulmuşsa, bu durumda değişim programına dahil olabiliyorsunuz.

Akıllı Bataryalı Kılıf

iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde geçerli olan kılıflar için sunulmuş olan değişim kampanyasında tamamen ücretsiz olarak değişim sunulması sağlanacak. Kılıfın orijinal fiyatının da 999 TL olduğunu ekleyelim.

Bu arada Apple’ın herhangi bir güvenlik açığı olmadığını açıklamış olduğunu da ekleyelim. Sorun tamamen bataryalı kılıfların bozulmasından kaynaklanıyor. Başka herhangi bir sorun söz konusu değil. En azından Apple’ın açıklamaları bu yönde.

İLGİLİ HABER:  6,1 inç iPhone için Beklenmedik Gecikme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?