Apple, AirPods Pro Servis Programı için Güncelleme Yaptı

0
213

Apple’ın ürünlerinin ne derece dayanıklı ve kaliteli olduğunu biliyoruz. Bunu tekrar tekrar söylemeye gerek yok. Fakat ne kadar iyi olursa olsun, bazen bazı ürünlerde çeşitli etkilere bağlı olarak sorunlar yaşanabiliyor. AirPods Pro kulaklıkları için de benzer bir durum yaşanmıştı.

2020 Ekim ayından önce üretilen Pro serisi AirPods kulaklıkların az bir bölümünde ses sorunları olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun tespit edilmesinin hemen sonrasında ise Apple bir servis programı başlattığını duyurmuştu.

Fakat her servis programı gibi bu servis programı için de bir süre sınırı vardı. Alınan kulaklıkların satışından 2 yıl sonrasına kadar servis programına katılabiliyordunuz. Şimdi ise bu sürede bir değişiklik yapıldı.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.0.2 ile Hangi Düzenlemeler Geldi?

AirPods Pro Servis Süresi Uzatıldı

Ses sorunu yaşayan kullanıcılara ücretsiz servis desteği ve hatta değişim desteği de veren programın süresinin uzatıldığı açıklandı. Aslında bunun için oluşturulan sayfa güncellendi desek daha iyi olur.

Eskiden sayfada kulaklık satın alındıktan sonra 2 yıl içerisinde ses sorunu yaşayan kullanıcıların servis programından yararlanabileceği söylenmişti. Güncelleme sonrasında ise bu iki yıl olan sürenin 3 yıl olarak güncellendiğini gördük.

Yani AirPods Pro servis programı için 1 yıllık bir süre uzatma kararı geldi. Süre uzatma kararının ne kadar etkili olacağını zamanla göreceğiz. Zaten söylenen az bir kullanıcı kitlesinin bu sorundan etkilendiği olmuştu.

AirPods Pro

Buna karşın yine de sürenin uzatılmış olması güzel bir gelişme. Bu arada unutmadan şunu da ekleyelim ki yakın zamanda yeni bir AirPods kulaklık daha tanıtılmasını bekliyoruz. 3.seri olarak yeni kulaklığın yola devam etmesi bekleniyor. Yani yakın bir zamanda AirPods Pro modelinin de pabucu dama atılmış olacak.

Yeni kulaklıkta fark yaratacak nasıl özellikler olacağını ise merakla bekliyoruz. Muhtemelen kulaklık 18 Ekim tanıtımında gelecek. Tanıtım sonrasında tüm özelliklere ve kulaklık için detaylara yakından bakacağız.

Önceki İçerikiOS 15.0.2 ile Hangi Düzenlemeler Geldi?
Sonraki İçerik3.Apple Store Ne Zaman Açılıyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?