Apple, AirPods ile Rekorları Yeniden Sarstı

0
69

Apple’ın en çok satış elde eden ürünü iPhone akıllı telefonları. iPhone akıllı telefonlarının satışından çok ciddi bir gelir elde eden markanın, şimdi ise yeni bir gözdesi var. Bu kez markanın kablosuz kulaklık modellerinin ciddi bir satış rakamına ulaştığı ortaya çıktı. Aslında beklentiler de bu yöndeydi. Apple AirPods kulaklıklarının satışlarının oldukça yüksek seyrettiğini biliyorduk. AirPods Pro modelinden sonra bu durum daha da değişmeye başladı.

AirPods Pro modelinin satışa çıkmasından sonra ivme kazanan kablosuz kulaklıklar Apple’ın en çok satan ürünü olmayı başardı. iPhone akıllı telefonlarından da öne geçen bir ürün olarak ünlenen yeni kulaklıklar için satış tahminleri de değişti.

Apple AirPods Liderliğe Oturdu

Beklentilere göre markanın bu yıl 60 milyon kulaklık satışı gerçekleştirmesi bekleniyordu. Bu rakamla beraber kulaklıklar Apple’ın en çok satan ikinci ürünü olacaktı. Fakat son satış rakamlarının açıklanmasından sonra tahminler değişiklik gösterdi. Yeni tahminlere göre Apple’ın kulaklıkları 85 milyon satış rakamına ulaşacak.

Apple AirPods

Bu yıl içerisinde 85 milyon satış rakamına ulaşılması, markanın en çok satan ürününün Apple AirPods kulaklıklar olması anlamına geliyor. Kulaklıkların fiyatı yüksek olsa bile bu kadar çok tercih ediliyor olması, markanın sektörde de lider olması anlamına geliyor. Liderlik zaten şu an için Apple’ın elinde ancak böyle devam ederse en yakın rakip ile aradaki farkın daha da açıldığını görmek mümkün olacak.

Önceki İçerikiPhone 12 için Yeni Konsept Videosu
Sonraki İçerikiPhone 9 Canlı Görseli Ortaya Çıktı – İşte Telefon!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?