Apple AirPods 2 Üzerinde İnanması Güç Özelliklere Çalışıyor

0
339

Teknoloji devi Apple’ın kablosuz kulaklık deneyimini maksimum seviyeye çıkarmak için piyasaya sürdüğü AirPods kulaklıkları, sadece Apple için değil teknoloji dünyası içinde en farklı ürünlerden biri oldu. Ses kalitesi başarı elde eden kulaklıkların, Siri desteği tamamen kablosuz kullanımı, AirPods bul gibi yazılımlarla bir hayli ilgi çektiğini gördük. İlk serisinde başarı elde eden marka stoklarını da defalarca yenilemek zorunda kalmıştı. AirPods kulaklıkları istenen seviyeye geldiği için markanın zaten AirPods 2 modeliyle beraber seriye devam kararı aldığını da biliyoruz. Serilerine devam edecek olan teknoloji devinin şimdide AirPods 2 modeline ilişkin ilk bilgileri ortaya çıktı.

AirPods 2 Akıllı Kulaklık Olarak Gelecek

Ortaya çıkan ilk patent görselleriyle beraber AirPods 2 kulaklıklarının teknolojileri konusunda ilk detaylarda verilmiş oldu. Peki, AirPods 2 kulaklıkları için ortaya çıkan detaylar neler?

Patent görsellerine bakacak olursak marka özel bir çevre duyarlı kulaklık teknolojisi geliştiriliyor. Yeni bir AirPods 2 sensörüyle beraber müzik tanıtıma ve çevre sesleri tanıma sisteminin geleceği belirtiliyor. Bu sensörler doğrudan Apple tarafından geliştirilen özel sensörler olacak. Dinlediğiniz müziğin türüne kadar algılayabilecek olan teknoloji, kulaklıklara adeta dinamik bir gürültü engelleyici katmış olacak.

AirPods 2

Müziğin türüne göre çevredeki seslerin engellemesi değiştirilecek. Mesela kullanıcı kulaklık üzerinden bir görüşme yaptığında kulaklıklar doğrudan, çevredeki tüm sesleri perdeleyerek konuşmanın kalitesini maksimum seviyeye çıkaracak. Bunun dışında kullanıcı çok yüksek ritimli bir müzik dinliyorsa bu durumda da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kademeli perdeleme uygulanarak, bir nevi dünyadan kopmasının önüne geçilecek. Ayrıca ani durum değişmelerine göre de çevredeki seslerin perdelenmesinin sağlanabileceği belirtiliyor. Bu şekilde dinamik gürültü engelleme teknolojisiyle beraber bir yandan kazaların önüne geçmek isteyen Apple, bir yandan da kullanıcılara en iyi müzik deneyimini sunmayı amaçlıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Smart Connector Sorunları Mı Yaşıyor?

AirPods 2

AirPods 2 kulaklıkları için yapılan geliştirmelerin elbette bunlarla sınırlı kalmayacağını düşünüyoruz. Dinamik perdeleme dışında Siri’nin daha akıllı olacağı ve iOS 11 ile ekstra birçok özelliğinde kullanıma gireceği iddialar arasında. Yeni kulaklıkların ise iPhone 8 sonrasında ortaya çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone ekran sorunları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?