Apple 9 Eylül’de iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro ve Yeni Apple TV’yi Tanıtacak!

0
1579

Buzzfeed üzerinde ortaya atılan iddia sonrası Apple dünyası bir anda hareketlendi. Hali hazırda Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın yanında Apple’ın yeni iPad modellerini ve uzun zamandan sonra güncelleyerek piyasaya sunmayı planladığı Apple TV‘nin 9 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.

Tarih olarak 9 Eylül veya 7 Eylül olmak üzere iki net gün gösteriliyor ve muhtemelen Apple‘ın etkinliği 7 Eylül’de gerçekleştirecek. Özellikle yeni nesil “S” serisi iPhone modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın donanımsal anlamda büyük oranda yükseltilmesi bekleniyor. Yeni A9 işlemci, 2 GB RAM, 12 megapiksel kamera, 7000 serisi alüminyum desteği ile daha güçlü ve sağlam kasa, Force Touch desteği ve bunun akabinde 0.2 mm artan kalınlık, eklenen yeni renk seçenekleri ile iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a merhaba diyeceğiz. MacRumors’un hazırladığı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus videosu;

Apple’ın bu etkinlikle aynı zamanda uzun zamandır beklenen büyük ekranlı 12.9 inç iPad Pro’yuda tanıtması bekleniyor. Yeni iPad modeli Pro’nun tanıtılması durumuna bir “joker” gibi bakılıyor. İleriki bir tarihte de tanıtılabileceği söyleniyor.

Apple yeni iPhone ve iPad modellerinin yanında yeni nesil Apple TV’yi de tanıtabilir. Apple TV güncelleştirilmiş A8 işlemci, tam bir App Store desteği, tam bir Siri entegrasyonu, dokunmatik uzaktan kumanda gibi büyük yeniliklerle birlikte gelebilir.

Apple’ın yeni işletim sistemleri iOS 9, OS X 10.11 El Capitan ve watchOS 2’nin de etkinlik sonrasında final sürümlerinin yayımlanması bekleniyor.

Eğer ki ortaya atılan ilk tarih olan 9 Eylül’de yeni iPhone’lar tanıtılırsa en geç 11 Eylül’de başta Amerika olmak üzere belirli ülkelerde ön siparişe açılabilir ve 25 Eylül’den itibaren satışına başlanabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni Müzik Servisi Beats Music için 10 $ ile 15 $ Arasında Değişen Ödeme Planları Sunmayı Hedefliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?