Apple, 72 Milyon Adet iPhone 7 Üretecek !

1
63

Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 için Apple rekor seviyede bir sipariş oluşturdu. iPhone 7’nin üretimini sağlayacak olan asıl şirket Foxconn olarak açıklanırken, diğer en büyük tedarikçi ise Pegatron olacak. Economic Daily News’den edinilen bilgilere göre, Apple analistlerin tahminlerinden bile çok sayıda sipariş vererek kötü giden gidişata bir dur demek istiyor. Açıklamalara göre Apple, 72 ila 78 milyon adet iPhone 7 siparişi verdi.

Apple’ın sipariş rakamını bu kadar yükseltmesinin sebebi olarak ise daha önceleri karşılaştığı tedarik sorunlarını ortadan kaldırmak olduğu düşünülüyor. Zaten geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “Apple, iPhone 7’nin Üretimine Daha Erken Başlayacak” başlıklı yazımızda Apple’ iPhone 7’nin üretimine 1 ay daha erken başladığını ifade etmiştik. iPhone 7’nin üretimine erken başlanmasının sebebi olarak da yine tedarik sorunlarının ortadan kaldırılması olarak açıklanmıştı.

iPhone 7’nin tasarımı iPhone 6S modeline her ne kadar oldukça benzeyecek olsa da, donanım konusunda ise A10 işlemci, 3 GB Ram kapasitesi ve 256 GB Dahili depolama alanı gibi güçlü özelliklere sahip olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Sonunda Üretim Bandında Yerini Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?