Apple 5G için İddiaları Doğrulandı

0
42

Teknoloji devi Apple, artık birçok teknolojide önder markalardan biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle akıllı telefonlar için düşünecek olursak markanın bu alanda ilklere imza attığını söylemek gerekiyor. Parmak izi sensörü sistemi, 3D Touch sistemi gibi epey bir teknolojide öncü marka olan Apple’ın, şimdi ise geliştirilmiş ve akıllı telefonlara tam uyum sağlayan 5G çipleri için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Son olarak markanın Apple 5G sistemi için birçok başvuru yaptığının haberleri geldi. Zaten belli bir süredir konuşulan iddialardan biri olsa da son olarak FCC başvurusunun yapılması bir nevi Apple 5G teknolojisini de onaylamış oldu.

Apple 5G Nasıl Geliştiriliyor?

FCC başvurusunun ardından netlik kazanan yeni sistemin aslında beklentilerden çok daha farklı bir işleyişinin olduğu da belirlenmiş oldu. Apple 5G sistemi için markanın, ilk olarak özel çipler geliştirdiği belirtildi. Markanın özel olarak geliştirilen çiplerinin ise tamamlandığı ve 5G teknolojisini de sorunsuz olarak çalıştırabileceği belirtiliyor.

Apple 5G

Zaten Apple’ın test etmek istediği detayda, çiplerin gerçekten beklenen performansı verip vermeyeceği. Bunun için başvurusunu gerçekleştiren 5G testlerinin, 28 ve 39 GHz bantlarında yapılacağı da yine FCC başvurusuyla netlik kazanmış oldu. Testlerin tamamlanma süresi için ise bir açıklama yok. Fakat Apple 5G sistemi için yapılacak olan testlerin en fazla 12 ay yani 1 yıl gibi bir süre devam edeceği belirtiliyor.

Bundan çok daha erken de tamamlanabileceği ihtimali olan testlerin, tamamlanmasıyla beraber ise Apple 5G teknolojisini iPhone akıllı telefonlarında kullanması gündeme gelecek. Söz konusu teknolojinin şu an için iPhone akıllı telefonlarında nasıl değişikliklere neden olacağı konusunda da bir bilgi bulunmamakta. Tüm bunlar için testleri takip etmek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?