Apple 2019 Yılının En iyi Oyunları ve Uygulamaları Listesi

0
165

iOS oyunları ve uygulamaları için Apple’ın açıklama yapmasını bekliyorduk. Aralık ayında Apple’ın 2019 yılına ilişkin uygulama verilerini açıklamasının ardından yılın en iyi iOS oyunları ve uygulamaları da netlik kazanmış oldu. Üstelik sadece iOS değil, Mac ve tvOS için de en iyiler açıklandı. Apple tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak, uygulamaların geliştiricilere de örnek olması gerektiğini vurguladığını belirtelim. Dilerseniz geçelim Apple 2019 yılının en iyi oyunları ve uygulamalarına.

2019 Yılının En iyi Oyunları ve Uygulamaları

Apple’ın Seçtiği 2019 Yılının En iyi iOS Oyunları ve Uygulamaları

Listede birkaç farklı kategoride ürünün bulunduğunu belirterek başlayalım. Hem oyunlar hem de uygulamalar için farklı kategoriler sunulmuş durumda.

2019 Yılının En İyi iPad Uygulaması – Flow by Moleskine

İlk olarak iPad için açıklanan en iyi uygulamalardan söz edeceğiz. Listede ilk sırada yer alan uygulamada Flow by Moleskine uygulaması oldu. Bir çizim uygulaması olan Flow by Moleskine, çok detaylı bir çizim uygulaması. Hemen her açıdan kaliteli çizimler sunmasını sağlayan uygulama, aynı zamanda uygulama içi satın alımlarla da geliştirilebiliyor. Uygulamanın ücretsiz olduğunu da ekleyelim.

‎Flow: Sketch, Draw, Take Notes
‎Flow: Sketch, Draw, Take Notes

2019 Yılının En İyi iPhone Uygulaması – Spectre Camera

Bir fotoğraf çekim uygulaması olan Spectre Camera, yapay zekanın önemini ortaya çıkarıyor. Yapay zeka destekli olan uygulamanın harika fotoğraflar çekmeye izin verdiğini görüyoruz. Ülkemizden de indirilebilen uygulamanın fiyatı ise 20 TL.

‎Spectre Camera
‎Spectre Camera
Price: ₺69,99

2019 Yılının En İyi Mac Uygulaması – Affinity Publisher

Listede tabii ki Mac uygulamalarına da yer veriliyor. Listede yer alan uygulamalardan birisi de Affinity Publisher oldu. Photoshop benzeri bir uygulama olan Publisher, el ilanları ve çeşitli görseller oluşturmanıza izin veriyor. Fakat uygulamanın fiyatı biraz yüksek. Her ne kadar en iyi uygulamalar listesinde yer almış olsa da uygulamanın 350 TL fiyatı bulunuyor.

‎Affinity Publisher
‎Affinity Publisher
Developer: Serif Labs
Price: ₺899,99

2019 Yılının En İyi Apple TV Uygulaması – The Explorers

Görsel bir depo uygulaması olan Explorers, dünyanın hemen hemen her yerinden fotoğrafların eklendiği detaylı bir fotoğraf depolama uygulaması. Özellikle içerik üreticiler için çok işlevsel bir uygulamadan söz ediyoruz.

‎The Explorers
‎The Explorers
Price: Free+

2019 Yılının En iyi iPad Oyunu – Hyper Light Drifter

Oyunlara geçelim. Minecraft gibi 16 bitlik grafiklere sahip olan oyunlardan biri olan Hyper, çok eğlenceli yapımlardan biri olması sayesinde en iyi oyunlar içerisine yerleşmeyi başarmış durumda. Platform tarzı bir yapım olan oyunun listede birinci sırada yer aldığını ekleyelim.

‎Hyper Light Drifter
‎Hyper Light Drifter
Developer: Abylight S.L.
Price: ₺84,99

2019 Yılının En İyi iPhone Oyunu – Sky Children of the Light

2013 yılında da Android platformunda ödül almış olan oyun, Sky isminde bir krallığı konu ediniyor ve bu krallıkta amansız bir mücadele içerisine giriyorsunuz. Özellikle animasyon yapısının bir hayli beğenildiği oyunun en çok tercih edilen yapımlardan biri olduğunu da ekleyelim.

‎Sky: Children of the Light
‎Sky: Children of the Light

2019 Yılının En İyi Mac Oyunu – GRIS

Yüksek grafikleri olmasa da en dikkat çeken yapımlardan birisi de GRIS oldu. Bir bulmaca çözme oyunu olan GRIS, farklı zorluk seviyelerinde sunulan bulmacaları çözerek ilerlediğiniz yapımlardan bir tanesi.

‎GRIS
‎GRIS
Developer: Devolver
Price: ₺84,99

2019 Yılının En İyi Apple TV Oyunu – Wonder Boy The Dragon’s Trap

Atari oyunuyken yeni döneme platform oyunu olarak geri dönen Wonder, Apple TV üzerinde en çok oynanan ve en sevilen yapımlardan biri oldu. Platform boyunca ilerlediğiniz ve düşmanlarınızı yenmeye çalıştığınız oyun oldukça eğlenceli yapımlar arasında yer alıyor.

‎Wonder Boy: The Dragon's Trap
‎Wonder Boy: The Dragon's Trap
Developer: DotEmu
Price: ₺129,99

2019 yılının en iyi iOS oyunları ve uygulamaları için açıklanan liste bu şekilde. Bu listenin dışında genel olarak en çok arcade oyunlarının sevildiği ve öne çıktığı açıklandı. Apple’ın yeni servislerinden biri olan Arcade içerisinde en sevilen oyundan da söz edelim.

En İyi Apple Arcade Oyunu – Sayonara Wild Hearts

Bir motosiklet üzerinde kılıcınızı kuşandığınız yapım, aksiyon yönüyle öne çıkıyor ve duraksız bir heyecana yer veriliyor.

‎Sayonara Wild Hearts
‎Sayonara Wild Hearts
Price: Exclusive to Arcade

En iyi iOS uygulamaları ve oyunları için yapılan açıklamalar bunlar. Bir sonraki yazımızda Apple Music için en iyilerden söz edeceğiz.

Önceki İçerikBlack Friday 2019 indirimlerinde AirPods Rekor Kırdı
Sonraki İçerik2019 Apple Müzik Ödülleri Açıklandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?