Apple 20 Milyon $’a İsrailli Kamera Teknoloji Firması LinX’i Satın Aldı

0
559

Wall Street Journal’ın yayınladığı rapora göre Apple İsrailli kamera teknoloji firması LinX’i yaklaşık 20 milyon $’a satın aldı. LinX mobil cihazlar için çoklu-diyafram kamera ekipmanları geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir firma ve Apple’ın bu satın alımının altında gelecek nesil iOS cihazlarda şirketin teknolojisini kullanmayı planlıyor olması yatıyor olabilir.

Geçtiğimiz yıl LinX standart mobil kameraların yarısı yüksekliğinde küçük ve çoklu diyafram sunan, SLR kalitesine yakın kamera teknolojisini duyurmuştu. Bu teknoloji ile daha küçük kamera ile daha yoğun renkte çarpıcı fotoğraflar yakalanabiliyor.

linx-kamera

3D görüntülemede de oldukça başarılı olan bu kameralarla derinlik ve kalite sorun olmuyor. Apple’ın gelecek nesil iOS cihazlarına farklı kamera modları eklemesi ve bu konuda LinX’in mevcut teknolojisini daha da geliştirerek kullanması mümkün gibi duruyor.

Ortaya atılan söylentilerin pek çoğu iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın çift objektifli ve SLR kalitesinde bir kameraya sahip olacağı yönündeydi. Gerçekleşen bu küçük satın alım gösteriyor ki Apple’ın iPhone 6s veya 6s Plus’ta olmasa bile yakın gelecekte gelişmiş kamera teknolojisi iPhone’lar üzerinde kullanılacak ve bu teknoloji LinX ile desteklenebilir.

Apple çoğu zaman bu şekilde küçük satın alımlar gerçekleştiriyor ve konu üzerinde fazla konuşmak veya yorum yapmak belki de satın alımın amacını saptırabilir. Kendi açımızdan bu satın alımdan çıkarımımız bu yönde ve yakın zamanda LinX kamera teknolojisine daha yakından bakıp bununla ilgili bir yazı hazırlayacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?