Apple, 2 Milyar iPhone Satışına Ulaşmak Üzere

0
166

İlk iPhone akıllı telefonu bundan 13 yıl önce satışa çıkarıldı. Akıllı telefon devrine damga buran markanın ilk iPhone ile pazarda kalıcı bir yer edinmeye başladığını gördük. 29 Haziran 2007 tarihinde satışa çıkan telefonların bir hayli ilgi görmesinin ardından her sene yeni iPhone modellerinin tanıtılmaya başladığını gördük.

Bir anda markanın en çok ilgi çeken ürünü haline gelen iPhone için hızlı yükselişin devam ettiğini gördük. Her ne kadar son dönemde rakipleri çoğalmış ve artık pazardaki durumu farklı bir şekilde değerlendirilmeye başlansa da markanın bu başarısının yeni bir rekorla şahlanması bekleniyor.

2020 Yılında 2 Milyar iPhone Satış Rakamına Ulaşılacak

Bu güne kadar sunulan akıllı telefonları sayacak olursak 20 farklı iPhone modeli gördük. Satış rakamlarını sürekli arttıran markanın bu yıl içerisinde 195 milyon iPhone satış rakamına ulaşması bekleniyor.

Toplamda 195 milyon iPhone satılacağı düşünülüyor ancak Apple’ın bazı ataklar yapacağı ve toplam satılan iPhone sayısının bu yıl içerisinde 2 milyar rakamına ulaşacağı düşünülmekte. 8 farklı Pazar analisti tarafından da paylaşılan bilgiler, markanın toplam satış rakamında 2 milyara ulaşacağı yönünde.

2 Milyar iPhone

Geçtiğimiz aylarda Çin satışlarının artması sonrasında da markanın %18’lik bir oranda satışlarının arttığını duymuştuk. Bu haberi de hatırlayacak olursak, 2020 yılı içerisinde 2 milyar iPhone satış rakamına ulaşılması hayal değil gibi gözüküyor.

Markanın yıl içerisinde iPhone SE 2 akıllı telefonlarını da satışa sunmasını bekliyoruz. iPhone 9 olarak da adlandırılabilecek olan akıllı telefonların uygun fiyatlı olması da satışların artmasını sağlayacak. Bu hamleyle beraber beklentilerin artması da söz konusu olabilir. Özellikle Çin pazarında iPhone 9 akıllı telefonlarının ciddi bir satış rakamına ulaşması söz konusu olabilir.

İLGİLİ HABER:  Foxconn, Hindistanda İlk Defa iPhone Üretmeyi Planlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?