Apple 14 Eylül etkinliğinde neleri tanıtacak?

0
398

Apple her yıl Eylül ayında yeni teknolojilerini tanıtır. Bu gelenek bu yıl da değişmiyor. Apple yarın yeni ürünlerini tanıtacak. Bu yıl tanıtılması beklenen ürünlerin başında iPhone 13 geliyor. Ayrıca Apple Watch Series 7’nin de yarın duyurulma ihtimali yüksek. Bazı haberlere göre Apple yarın Mac ve iPad ürünlerinden de yeni modelleri tanıtacak. İsterseniz şimdi 14 Eylül 2021 Apple etkinliğinde tanıtılacak ürünlere yakından bakalım.

Apple 14 Eylül etkinliğini pandemi nedeniyle tamamen web üzerinden yapacağını duyurdu. Etkinlik Türkiye saati ile 20:00 gibi başlaması bekleniyor. Etkinlik muhtemelen 2 saat kadar sürecek. Apple bu etkinliğe “Kaliforniya rüyası” ismini vermiş. Etkinlik Apple’ın youtube kanalından canlı yayınlanacak.

iPhone 13

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 12 tanıtımını ekim ayına ertelemişti. Ancak bu yıl böyle olmayacak gibi görünüyor. Apple’dan sızan bilgiler yarın iPhone 13 ile tanışacağımız şeklinde.

iPhone 13’ün iPhone 12’ye benzer olması bekleniyor. Ancak ekran çentiği biraz daha küçülecek. iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max şeklinde 3 farklı versiyonla karşımıza çıkacak. Kamera ve ekranda belirgin iyileştirmeler beklendiğini de ekleyelim. Bu arada A15 işlemcisi ile de tanışmış olacağız.

Apple Watch Series 7

Apple Watch ürün bandında 7. serinin tarın tanıtılması bekleniyor. Beklentiler Apple’ın 2018’en bu yana en büyük tasarımsal değişime gideceği yönünde. Bu değişikliğin düz kenarlı çerçeve olduğu da gelen bilgiler arasında. 41mm, 45 mm şeklinde 2 farklı ölçüden söz ediliyor.

Apple her zaman yaptığı gibi yeni yazılımsal özellikleri de tanıtacak. Sağlık kısmında; kandaki oksijen ölçümü ve düzensiz kalp ritmi ölçümü de duyurulması beklenen özellikler arasında.

iPad Mini ve iPad

Bu yıl iPad Pro zaten yenilenmişti. M1 entegresi güncellemesi ve birkaç iyileştirme yapılmıştı. Apple, yarın diğer 2 iPad modelinde de bazı iyileştirmeler duyuracak. Bunlardan ilki, giriş seviyesindeki iPad’e A15 işlemci konulması. Bu değişim iPad bandında öenmli bir performans artışı anlamına geliyor. Çünkü halen satılan iPad’lerde A12 Bionic işlemcisi kullanılıyor. iPad Mini üzerinde de değişiklikler olacak. Home butonunun kaldırılması ve A12 işlemcisinin eklenmesi gündemde.

Yazılımsal yenilikler

Apple yarın bazı yazılımsal yenilikleri de duyuracak. Geçtiğimiz WWDC’de tanıtılan iOS 15, watchOS 8, tvOS 15 ve macOS Monterey hala Beta olarak yayınlanıyor. Apple bu yazılımların genel sürümünü yarın duyurabilir. Yine de macOS Monterey’in ekim veya kasıma kadar yetişmeyeceği de gelen sızıntılara arasında.

Apple yarın neyi açıklamayacak?

Şimdiye kadar Apple’ın açıklaması beklenen yeniliklerini paylaştık. Şimdi de Apple’dan yarın beklemememiz gereken yenilikleri sıralayalım:

  • M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro duyurulmayacak. Bu yeniliğin ekim veya kasım ayına ertelendiği haberi güçlü kaynaklardan gelmekte.

Bu yazımızda kısaca Apple’ın 14 Eylül 2021 etkinliğinde neleri tanıtmasının beklendiğini anlattık. Bekleyip göreceğiz. Yarın nelerin tanıtılacağını biz de merak ediyoruz.

Önceki İçerikiOS 14.8 Yayınlandı! Yeni Bir Şey Var mı?
Sonraki İçerikiPhone SE 3 Tasarımı Böyle Olabilir
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?