Apple, 10 Kasım One More Thing Etkinliğinde Neler Tanıtacak?

0
1793

Apple One More Thing etkinliği, dün itibariyle duyurulmuştu. Yeni etkinlik geçtiğimiz sızdırılmış ve ilk iddialarda gündeme gelmişti.

Gelen bu iddiaların hemen ardından Tim Cook tarafından bir açıklama yapılmış ve yıl bitmeden yeni bir etkinliğin geleceği söylenmişti.

Dün itibariyle söz konusu etkinlik için açıklamalar yapıldı. Yapılan duyuruyla beraber Apple One More Thing adı verilen etkinliğin 10 Kasım tarihinde yapılacağı duyurulmuş oldu.

Apple One More Thing Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

Bir hafta son yapılacak olan etkinlik, bu yılın sürprizlerinden biri olacak. Apple daha önce de benzer sürprizler yapmıştı ama bu kez etkinlikler ardı ardına gelmeye başladı. Akıllı saatlerin tanıtılması, bunun yanında yen tabletlerin gelmesi. Hemen sonrasında iPhone 12 modellerinin tanıtılması derken bu kez farklı bir kategoride yeni ürünleri göreceğiz.

Şimdi merak edilen etkinlikte tanıtılacak olan ürünlerin neler olduğu. Bu konuda da bilgi var. Apple her zaman olduğu gibi etkinlik sırasında tanıtılacak olan ürünleri net olarak açıklamadı ama daha öncesinde gelen sızıntılar ve analistlerin duyuruların hemen ardından paylaştığı bilgiler var.

Apple One More Thing

Bu bilgilere göre Apple One More Thing etkinliğinin odak noktası Apple’ın yeni Mac modelleri olacak. Apple Silicon işlemcilerin kullanılacağı yeni bilgisayarların tanıtılacağı söylenen etkinlikte karşımıza çıkacak olan bilgisayarlar ise şöyle olacak;

  • 14 inç MacBook
  • 12 inç MacBook
  • 24 inç iMac
  • Apple AirPods Studio kulaklık

Bu ürünlerden hangilerinin Apple Silicon işlemci ile geleceği hangilerinin ne gibi artıları olacağı bilinmiyor. Sadece şunu anlıyoruz ki Mac modelleri yenilenecek. Mac ilk adım olacak gibi duruyor ama muhtemelen son adım da olmayacak.

Aynı etkinlik kapsamında daha fazla ürünün tanıtılması ve belki de yeni yazılımların gelmesi de olası olabilir. Bunlar için sadece 1 hafta kadar beklememiz yeterli olacak. Ürünlerin ne zaman çıkacağını da etkinlik sonrası açıklanacak.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro ile iPhone 11 Pro Kamera Karşılaştırması
Sonraki İçerikiPhone ve Apple Watch için Nokia 3310 Özel Paketi!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?