App Store’da bulunan en iyi VR oyunları ve uygulamaları

0
1245

Son zamanlarda beni en çok heyecanlandıran teknolojik gelişmeler sanal gerçeklik üzerine olanlar. Geçenlerde bir VR gözlük aldım. VR gözlük, yani sanal gerçeklik gözlüğü gerçekten de güzel cihazlar. Ama daha fazla gelişmesi gerekiyor. VR oyunlarda ve VR uygulamalarında ise hızlı bir gelişim olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda iPhone kullanıcıları için en iyi ücretsiz VR ios uygulamalarına ve VR ios oyunlarına bir göz atalım dedik.

Not: Bu yazımızda paylaştığımız VR iOS uygulamaları ve VR IOS oyunları şimdilerde ücretsiz. Ama ilerleyen günlerde ücretli olacaklar.

En iyi VR oyunları

App Store’da bir çok VR uyumlu oyun var. Bunlardan bazıları gerçekten çok iyi. Bazıları ise kesinlikle kalitesiz. Baş ağrısından başka bir şey vermiyorlar size. Bazı oyunlar ise uygulama içinde satın alma olayını fazla abartmış durumda. Ben size bu yazıda 4 tane harika VR oyunu tavsiye edeceğim.

VR Sniper

VR Sniper oyununun kontrolleri bir harika. 360 derece görme olayını çok iyi becermişler. Oyunu oynamak ve bölümleri geçmek için VR gözlük yeterli. VR Sniper oyununda, çatıda bulunan bir keskin nişancısınız. 10 düşman askeri öldürmeniz gerekiyor. Başarılı olmak için zamana karşı yarışıyorsunuz.

Oyun 3 seviyeden oluşuyor. Oyunun ücreti normalde 0.99 dolar. Ama şimdi (02/01/2017) VR Sniper oyununu ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

 

 

VR Noir

Noir Fransızcada Suç demek. Oyun da isminden de anlaşılabileceği gibi bir şuç oyunu. Avustralya’da geçiyor. Oyuncu çok sayıda odanın içinde dolaşıyor ve önüne gelen seçeneklerden kararlar veriyor. Oyunu tamamlamak için eğer yeterince dikkatli iseniz 15 dk yeterli.

Oyun her ne kadar da kısa olsa da, devam edecek bir hikayeye sahip.

İndirmek için tıklayın.

Haunted Rooms: Escape VR Game

Oyunun görseleri çok iyi. Yürüyorsunuz, nesneleri elinize alıyorsunuz ve odadan çıkmak için bulmacayı çözmeye çalışıyorsunuz. Unutmadan söyleyim, biraz korkabilirsiniz.

Açılan ekranlar rahatsız edebiliyor. Oyun ücretsiz ve level atladıkça da sizden herhangi bir ücret istemiyor. Bu yüzden açılır pencereleri şimdilik görmezden geliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 ile Spam Arama Filtreleme Özelliği

İndirmek için tıklayın.

Insidious VR

Insidious Chapter filmini izlemiş miydiniz? İzlemişseniz ne kadar güzel bir korku filmi olduğunu hatırlarsınız.

Insidious VR oyunu size kısa bir demo sunuyor. Kısa bir demo olması hevesinizi azaltmasın. Gyet etkileyivi bir korku oyunu.

İndirmek için tıklayın.

En iyi 360 tecrübeleri

VR gerçekliği sadece oyunlarda değil, çeşitli 360 derece tecrübelerinde de harika oluyor. App Store’da bu alanda da harika uygulamalar var.

Within

En popüler VR uygulamalarından birisi de Within. Within, 25 video içeriyor. Bazı videolar, müzikle ilgili iken bazıları festival filmleri gibi çeşitli içerikler barındırıyor. En iyi tarafı ise Wthin içerisinden video indirmek mümkün.

İndirmek için tıklayın.

Discovery VR

Doğa bilimlerini seviyorsanız, mutlaka Dİscovery VR uygulamasını indirmelisiniz. Uygulama içinde birçok 360 derece video var. Tek sorun her zaman internet bağlantısı istemesi. Yani videoları indirmeniz mümkün değil.

İndirmek için tıklayın.

GoPro VR

GoPro VR, extreme sporlarla ilgili bir VR uygulaması. Tüm videolar, GoPro takımı tarafından doğal olarak kaydedilmiş. Bu uygulamada da internet bağlantısı gerekli.

İndirmek için tıklayın.

 

 

VR Thrills

RolerCoaster uygulamaları arasında en beğendiğim uygulama bu oldu. VR Thrills animasyon değil. Gerçek görüntü kaydedilmiş. Uygulama diğer bir çok uygulama gibi, birkaç turdan sonra sizden kredi kartı bilgilerinizi istemiyor. Ücretsiz bir uygulama.

İndirmek için tıklayın.

Youtube

Eğer VR gözlük aldıysanız, ilk yüklemeniz gerek uygulama youtube olmalı. Arama kutusuna istediğinizi yazın ve VR kanalları arasından istemediğiniz kadar çok video bulun.

İndirmek için tıklayın.

İpucu: Size bir ipucu vereyim. Torrent sitelerinden de “VR” şeklinde arama yapın ve ücretsiz VR dünyasını keşfe çıkın. 🙂

Bu yazımızda 2017 ‘ye henüz girmişken sizler için seçtiğimiz VR oyunlarını ve VR uygulamalarını tanıttık. Sizler de beğendiğiniz VR uygulamalarını ve VR oyunlarını yazarsanız bilgilenmiş oluruz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?