App Store Yeni Rekorlara İmza Attı

0
165

App Store, her yıl yılbaşıyla beraber bazı kampanyalar sunuyor. Firma tarafından sunulan kampanyalarla beraber App Store uygulama satışlarının da sayısı bir hayli artış gösteriyor. Hediye çekleri ve uygulamalar için indirimler sunan Apple, bu geleneğini 2020 yılbaşında da sürdürdü. Firma bu sene sadece bir günde yeni bir rekor elde ettiğini açıkladı. Buna göre yılın ilk gününde App Store uygulama satışları rekor kırdı.

Yılın İlk Gününde App Store Satışları

Açıklanan verilere göre yılın ilk gününde yapılan harcamalar 386 milyon dolar gibi rekor bir seviyeye ulaştı. Sadece 24 saat içerisinde elde edilen bu rakam, markanın geçen seneye göre %20 oranında satışlarını arttırdığını gösteriyor.

Satış rakamlarının bu denli artması, kullanıcıların App Store uygulama mağazasına olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Ayrıca bu rakamların dünya geneli için geçerli olan rakamlar olduğunu da eklemek gerekiyor. Şu an da App Store 155 ülkede faaliyet gösteriyor ve aktif olarak 155 ülkede App Store üzerinden satış yapılıyor.

App Store

Sadece 24 saat içerisinde 386 milyon dolar harcama yapılması sadece fragman olarak gösterilebilir. 2020 yılında Apple Arcade ve Apple TV Plus servislerinin de yaygınlaşması bekleniyor. Yeni servislerin yaygınlaşmasıyla beraber Apple’ın uygulama mağazası ve servislerden elde ettiği gelirler de hatırı sayılır bir şekilde artış gösterecek. Zaten şu anda bile Apple’ın servisleri ve uygulama mağazalarında ciddi bir fon elde ettiği biliniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Nasıl? Kullanıcı Yorumları Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?