App Store Nasıl Değişti?

0
86

iOS 11 sonrasında, uzun yıllar boyunca aynı kullanıma sahip olan App Store uygulama mağazasında da köklü değişiklikler ortaya çıktı. Artık hem iPhone hem de iPad kullanıcıları yeni bir sistem, yeni bir arayüzle karşı karşıya kalacak. Peki yeni App Store nasıl değişiklik gösteriyor?

App Store Yeniden Tasarlandı

Öncelikle Apple’ın yaptığı güncellemeyle beraber App Store uygulama mağazasını yeniden tasarladığını belirtelim. Tasarım kısmında daha önce görülmemiş bir yapı benimseyen App Store’un diğer yeni servislerde benimsenen Apple News tasarımlarına benzer bir tasarım kullandığını da belirtelim. Sekme sisteminde de değişikliklere gidilen App Store uygulama mağazasının “Today” yani bugün bölümünün açıldığını da belirtelim.

yeni App Store

Yeni görünümle beraber eklenen bu “Bugün” kısmında ise her yeni gün yeni bir uygulama önerisi sunulacağı belirtiliyor. Özellikle yenilenmiş olan yapay zekanın kullanıcının tercihlerine göre bu bölümden yeni uygulamaları önereceği belirtiliyor. Bunun dışında önerilen uygulamalarda bir yana dursun tüm uygulamalar için artık özet sayfaları bölümü söz konusu.

App Store

Özet sayfaları kısmında uygulama hakkında çok detaylı bilgileri elde etmek mümkün olacak. Bu bölümde kullanıcıların görüşleri de öne çıkacak. Tüm bu yenilikleriyle beraber iOS 11 sonrasında gelen App Store uygulamasının genel olarak çok daha eğlenceli olacağını da belirtelim.    

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?