App Store 10 Yaşına Girdi

0
38

Apple’ın uygulama mağazasının ne denli popüler olduğu tartışılmaz. Her ne kadar Android ile karşılaştırdığımız zaman uygulama sayılarında bir tık geri plana düşüyor olsa da hem uygulama kalitesi konusunda hem de geliştirici sayısı konusunda App Store önemli bir seviyede yol almış servislerden bir tanesi.

iOS işletim sistemi için de tek resmi uygulama mağazası olması ve Apple’ın bu konuda katı kurallarının olması, zaten App Store kullanım oranlarının bir hayli yüksek seviyede seyretmesine neden oluyor. İşte bu şekilde gündemden düşmesi pek muhtemel olmayan uygulama mağazası için şu sıralar sosyal medya paylaşımları da yapılmaya başlandı. Öyle ki App Store 10.yılını kutladı.

App Store 10.yılını Tamamladı

İlk olarak 2008 yılında gördüğümüz ve iPhone OS 2 işletim sistemiyle adını duyuran resmi uygulama mağazası, tam on yıldır her geçen yıl kullanım oranını biraz daha arttırarak yoluna devam ediyor. Özellikle iPhone SDK araçlarının yayınlanmasının ardından 3.parti uygulamalarında eklenmeye başladığı App Store uygulama mağazasının 10 yıllık süreç içerisinde aldığı yol ise takdir edilecek seviyede.

App Store

İlk aylarda sadece 10 milyon uygulama indirme sayılarıyla gündeme gelen servisin 2015 yılının sonlarına doğru 100 milyar uygulama indirme barajını geçmesi de büyümenin ne derece önemli seviyede olduğunu gösteriyor. Şu sıralar bir yandan Mac için bir yandan iOS için önemi artmaya devam eden servisin, bundan sonraki değişimi nasıl olacak bilinmez ama Apple’ın her zaman için gözde servislerinden birisinin App Store olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: iOS Kısıtlanmış USB Modu Sorunlu Mu?

İLGİLİ HABER:  MacOS Sierra 10.12.4 Beta 1 Güncellemesi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?