Android Wear’ın iOS Desteği Kazanması iPhone Kullanıcılarına Ne Kazandıracak?

0
674

Google’ın iPhone kullanıcılarına Android Wear desteğini kazandırması ile iPhone kullanıcılarının akıllı saat tercihlerinde artık daha fazla seçenek olacak. Sadece Apple Watch ve diğer iOS desteği olan ancak bekleneni sunmayan akıllı saatlere mecburiyetin bittiğini belirtelim.

Gelin özetle Android Wear’ın iOS desteği kazanmasının ardından hayatımıza girebilecek üst sınıf akıllı saatlere bakalım.

1) Moto 360

moto-360-turkiye

Moto 360, Motorola’nın üst sınıf akıllı saati. Moto 360’a gerek tasarımı gerek özellikleri ile kesinlikle akıllı saat sektörünün iddialı modeli diyebiliriz. Henüz Türkiye’de resmi olarak satışı olmayan Moto 360’ın yakın zamanda ülkemize gelmesi ve bundan da öte cihaza iOS desteğinin verilmesini bekliyoruz.

Moto 360 ABD’de 250 $’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Fiyatlar kasa, bant seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor.

2) LG G Watch ve LG G Watch R

LG-G-Watch-R-ve-G-Watch

Android Wear kullanan ve tarzı ile göz kamaştıran iki diğer akıllı saat ise LG’den. Özellikle tarzı ile LG G Watch R ön plana çıkarken LG G Watch’ın tasarımı Apple Watch’a yakın oluşu ile sizleri cezbedebilir.

LG G Watch ve LG G Watch R’nin henüz Türkiye’de satışa sunulmadığını belirtelim.

LG G Watch’ın Amerika satış fiyatı 229 $,

LG G Watch R’nin Amerika satış fiyatı 255,99 $

3) Huawei Watch

huawei-watch

Yine Android Wear işletim sistemini tarzı ile bütünleştiren bir başka akıllı saat ise Huawei’ye ait. Arayüz tasarımı, özellikleri ve sundukları ile rakiplerinden ayrılıyor.

Henüz Türkiye’de satışının olmadığını belirtelim. Huawei Watch’ın Amerika satış fiyatının 500 $ civarında olması bekleniyor.

4) Samsung Gear

 

Akıllı saat sektörünü basitlik ile domine eden Samsung bu işi şüphesiz başlatan firmalar arasında. Ancak piyasaya sürdüğü hiçbir akıllı saat tarz olarak ve sundukları ile bekleneni ne yazık ki vermiyor. Android Wear kullanan Galaxy Gear, Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear S’in yakın zamanda alacakları güncelleme ile iOS desteği kazanması ve iPhone kullanıcılarının kullanımına sunulmasını bekliyoruz. Hele ki işin arkasında Samsung varsa Apple’a karşı bu fırsatı kesinlikle kaçırmayacaktır.

Galaxy Gear’ın 699 TL,

Galaxy Gear 2’nin 799 TL,

Galaxy Gear S’in 729 TL gibi fiyatlarla Türkiye’de satıldığını belirtelim.

Android Wear işletim sistemini kullanan ve Android cihazlar için kullanıma sunulan pek çok akıllı saat mevcut. Öne çıkan üreticiler ve cihazları ise bu şekilde. Android Wear’ın iOS desteği kazanması ne kadar sevindirici olsa da şimdiye dek Android için üretilen hiçbir akıllı saatin bir Apple Watch olmadığını da belirtelim.

Apple_Watch

Gerek tasarımı, gerek özellikleri gerekse şarjı dayanım gücü ile Apple Watch kesinlikle akıllı saat sektörünün, iOS’a has tarzı ile lideri konumunda. Üstelik başlangıç modeli olan Apple Watch Sport’un fiyatının Android Wear işletim sistemine sahip diğer akıllı saatlerle eş değer hatta kimisine göre ucuz olduğunu belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?