Android Wear 2.0 iPhone ve iPad Desteği Erken Geldi

0
70

Apple’ın akıllı saatleri dışında genel olarak akıllı saatlerde en çok kullanılan işletim sistemi yine Android türevi olan Android Wear işletim sistemi. Aslında bu alanda da tıpkı akıllı telefonlarda olduğu düşünülen durum söz konusu. Akıllı telefonlar için Android işletim sistemi ne kadar yaygınsa akıllı saatler içinde Android Wear serisi işletim sistemi o kadar yaygın.

Tabi akıllı telefon işletim sistemlerinde olduğu gibi akıllı saat işletim sistemlerinde de düzenli olarak güncellemeler yayınlanıyor. Sürekli oalrak yayınlanan güncellemelerin sonuncusu ise Android Wear 2.0 güncellemesi olacak. Akıllı saatlere birçok özellik getirecek olan güncellemenin en önemli özelliği ise iOS desteği.

Beklenenden Erken Geldi

Android akıllı saatlerinin iPhone ve iPad serilerinde çalışmasını sağlayacak olan söz konusu güncellemenin final sürümünden sonra bu desteği sunması beklentiler arasındaydı. Hatta henüz desteğin net olarak gelip gelmeyeceği de tartışmalara neden olmaya devam ediyordu. Fakat beklentilerin aksine söz konusu destek çok daha erken geldi. Final sürümü yayınlanmadan önce Android Wear 2.0 için yayınlanan son geliştirici sürümünde iPhone ve iPad desteği de teste açıldı.

Android Wear 2.0

Böylelikle aslında bir nevi Android Wear 2.0 alacak olan akıllı saatlerinin Apple ürünlerinde de çalışacağı kesinleşmiş oldu. Tabi önce yine geliştirici sürüm için test aşamasında olan özelliğin testlerinin başarılı olması gerekiyor.

Apple Watch Satışları Etkilenir Mi?

Söz konusu güncelleme özellikle iPhone kullanıcılarına birçok farklı alternatif sunmuş olacak. Apple Watch akıllı saatlerinin fiyatlarını düşünecek olursak piyasada yine çok iyi markaların çok iyi Android Wear 2.0 desteği alacak olan akıllı saatlerini de düşünecek olursak bu hamle büyük bir oranda Apple Watch satışlarını etkileyecektir.

En azından artık daha fazla alternatif olması daha rekabetçi bir yapı ortaya çıkarak. Bu durumda da belki Apple’ın bir sonra ki akıllı saat serilerinde çok daha üstün özellikleri de kullanıcılara sunması beklenebilir. Özellikle Android Wear 2.0 kullanan LG, HTC gibi markaları geri bırakmak isteyeceği düşünen markanın bu alanda nasıl bir yol alacağı ise merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch İçin Beklenen Destek Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?