Android ve iOS için En İyi Açık Dünya Oyunları

0
446

Telefonda keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak en iyi açık dünya oyunları için bir liste hazırladık. Evet hedef noktamız Apple kullanıcıları ve iOS işletim sistemi üzerinden gidiyoruz ama bu içeriğimizde hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde oynanabilecek olan oyunlara yer vereceğiz.

Hem oyunların özelliklerinden hem de nasıl bir yapıya sahip olduklarından da söz edeceğiz. Eğer açık dünya temelli oyunları seviyorsanız ve telefonda bu deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen oyunlara geçelim.

İlginizi Çekebilir: Hiç Satışa Sunulmayan iPhone 5s Prototipi Ortaya Çıktı

Mobil Cihazlar için En İyi Açık Dünya Oyunları – Seçtiğimiz 6 Yapım!

Aslında bakarsanız liste uzar gider. Fakat biz biraz daha ilgi çeken oyunlara odaklanmak istiyoruz ve 6 oyunu anlatacağız.

en iyi açık dünya oyunları

Off the Road

Açık dünya oyunlarının nimetlerini tam anlamıyla yansıtan Off the Road, çok yönlü oyunlardan bir tanesi. Oyunda onlarca araç bulunuyor. Kimi araçlar arazi aracı kimi araçlar, pickup kimisi helikopter böyle gidiyor. Biraz kaba bir tabir olacak ama boş boş gezebileceğiniz gibi, bazı görevlere girerek bu görevleri de yerine getirebiliyorsunuz.

Özellikle yarışlar ve araç kurtarma görevleri çok dikkat çekici görevler ve bir o kadar eğlenceli olan görevler. Zaten oyunu telefonda oynanabilecek en iyi açık dünya oyunları listesine almamızın ana nedeni de tam olarak bu. Görevlerin ve yarışların çok eğlenceli olması.

Android İndirme Linki 

Oyunun Dosya Boyutu: 288 MB indirme yapılması lazım

en iyi açık dünya oyunları

Pirates Flag Caribbean Action

Seveceğinizi düşündüğüm oyunlardan birisi de Pirates Flag yapımı. Açık dünya oyunları denildiği zaman, aklımıza hep kara parçaları geliyor. Denizleri çok hesaba katmıyoruz. Fakat denizler için de geliştirilmiş olan açık dünya oyunları var ve işte Pirates bunlardan bir tanesi.

Kendi geminiz ve tayfanızın bulunduğu oyunda, uçsuz bucaksız denizlerde yol alıyor gemi ve limanlarınızı geliştiriyorsunuz. Tabii ki denizlerde amansız düşmanlarınız da sizleri bekliyor. Sadece düşmanlarınız olsa iyi. Bunun yanında bir de yaratıklar var ve sizi zorlu bir mücadele bekliyor.

Android indirme Linki 

Oyunun Dosya Boyutu: 440 MB civarında

en iyi açık dünya oyunları

MadOut2 BigCityOnline

Yine etrafta dolaşmaya dayalı olan araba oyunlarından biriyle karşı karşıyayız. Bu oyunda da çeşitli görevlere katılabiliyor ya da şehirde keyfinize göre dolaşabiliyorsunuz. Tabii ki ister yarışlar sırasında isterseniz de şehirde dolaşırken diğer oyuncularla mücadele edebiliyorsunuz. Evet burada çok iyi bir online oyun yapısı var.

Tek bir harita için 100 oyuncu sınıfı var ama bu bile onlarca kişiyle çok eğlenceli mücadeleler vermenizi sağlıyor. Belki biraz internet olayına dikkat etmek lazım ama bunun dışında gerçekten eğlenceli olan yapımlardan bir tanesi.

‎MadOut2 BigCityOnline
‎MadOut2 BigCityOnline

Android İndirme Linki 

Oyun Boyutu: 710 MB

en iyi açık dünya oyunları

Goat Simulator

Bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ama Goat Simulator bir keçi simülasyon oyunu. Aslında bir espriden yola çıkarılarak geliştirildiği söylenen oyunda çevrede amaçsızca dolaşan bir keçiyi kontrol ediyorsunuz. Mobil oyun da tıpkı PC oyunu gibi aynı yapıya sahip.

Ortalığı kasıp kavuran PC oyununda olduğu gibi deli bir keçiyi yönetiyorsunuz ve kasabaları, köyleri dağıtıyorsunuz. Oyunun en kötü yanı ya da tek kötü yanı şu ki sadece Android işletim sistemi için ücretsiz olması. İş iOS kısmına gelince bir 3 dolar gibi ödeme yapmak gerekiyor. Bu paraya değer bir oyun olup olmadığını siz karar verin.

‎Goat Simulator
‎Goat Simulator
Price: ₺119,99+

Oyunun Boyutu: 1.2 GB 

en iyi açık dünya oyunları

Second Galaxy

Açık dünya denildiğinde uzay oyunları da aklımıza geliyor. Denizi ele aldık karayı ele aldık şimdi sırada uzay var. 🙂 Yıldız sistemleri arasında geçen oyun, dev savaşların yer aldığı yapımlardan bir tanesi. E tabii ki akıllı telefonlar güçlendi ve buna bağlı olarak oyunlardaki detaylar da artmaya başladı.

Second Galaxy bu detayları en iyi şekilde veren oyunlar arasında yer alıyor. Oyunda genel yapı dışında en beğendiğim kısım ise tam anlamıyla çevre grafikleri oldu. Uzay yapısını çok iyi yansıtan oyun, sanki elinizde uzaya açılan bir kapı varmış gibi bir his veriyor.

Android İndirme Linki 

iOS İndirme Linki 

Oyun Boyutu: 1.9 GB civarları 

en iyi açık dünya oyunları

Six-Guns Gang Showdown

Son oyunumuz ünlü bir yapımcıdan geliyor. Gameloft oyunu olan Six Guns Gang Showdown, vahşi batıyı konuk ediniyor. Çetelerle mücadele edeceğiniz ve bir yandan da haydutları avladığınız oyunda, at sırtında çetin batıyı geziyorsunuz. Hızlı silah kullanmanın yanında iyi bir at biniciliği işinizi görecektir.

Android İndirme Linki 

iOS İndirme Linki 

Android ve iOS en iyi açık dünya oyunları listemizde sona geldik. Şimdilik 6 oyun verdik ama bu demek değil ki sınıra dayandık. Bir başka içerikte yine benzer oyunları paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikHiç Satışa Sunulmayan iPhone 5s Prototipi Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikwatchOS 8 için Görülmesi Gereken Konsept Çalışması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?