Analistlerden Apple’ı Üzecek Açıklama

0
46

Teknoloji sektöründe sürekli bir büyüme içerisine giren akıllı telefon pazarı için geçtiğimiz günlerde yeni bir rapor yayınlandı. Yayınlanan raporla beraber Apple’ın bu sene akıllı telefon satışları konusunda en başarılı firma olduğu ortaya çıktı. Zira yapılan araştırma sonuçlarında pazarın 9,4 milyar dolar kâr oranı varken Apple’ın bu orandan %90’ın üzerinde bir pay sahibi olduğu ve kâr oranının 8,5 milyon dolar olduğu açıklanmıştı. Sadece bu analizler bile Apple’ın ne kadar başarılı olduğu tartışmalarına son vermişti. Pazarın neredeyse tamamını ele geçiren Apple’ın hakkında son yapılan açıklamalar ise tüm bu gelişmelere ram tersi bir yön çiziyor.

Apple iPhone 8 Sonrası Çöküşe Mi Geçecek?

Dünyaca ünlü analiz firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre Apple’ın iPhone 8 serisinde sonra büyük bir düşüş yaşayacağı düşünülüyor. Şimdilik iPhone 8 serisi için Apple’ın en çok ilgi görecek olan serisi yorumu yapılıyor. Hem 10.yıla özel bir model olması hem de iPhone 7 serisinde yapılmayan tasarım değişikliklerinin bu seride yapılacağının belirtilmesiyle beraber iPhone 8 serisine büyük oranda ilgi gösterileceği düşünülüyor.

Apple
Apple

Asıl sorun ise iPhone 8 sonrasında yaşanacak olanlarla ilgili. Zaten iddialarda doğrudan iPhone 8 serisinden sonraki dönem ile ilgili. İddialara göre yıllar içerisinde yıpranmış ve adı eskimiş olan seri iPhone 8 ile beraber en büyük değişimi gösterecek. Fakat bundan sonra gelen serilerde hiçbir sefer istenen değişiklik sağlanamayacak.

Tahminler Oldukça İddialı

Analistlerin iddiaları oldukça iddialı. Zira yapılan araştırmalar ve son durum verilerine göre Apple’ın iPhone 8 serisinden sonra düşüş yaşamasına kesin gözü ile bakılıyor. Kullanılan ifadeler ise oldukça iddialı. Açıklamada yer alan ifadelere göre Apple’ın 2017 yılının kâr ettiği son sene olduğu belirtildi. Oldukça iddialı bir tahmin olarak gösterilen tahminin gerekçesi ise Apple’ın yeni teknolojilere geçişi bir türlü tam olarak kabul etmemesi.

İLGİLİ HABER:  iPhonelarda Fotoğraflara Sınırsız Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?

Özellikle sanal gerçeklik konusunda firmanın geri kaldığı yönünde haberler yapılması ve iPhone 8 serisinden sonra tasarımsal değişikliklere gidilmeyeceği düşünülmesi tüm bu durumun nedenleri olarak gösteriliyor. Fakat Apple’ın şu an bulunduğu yeri düşünecek olursak bu iddialar pek de mantığa sığmayacak cinsten.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?