Ana Sayfa Haberler Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısı youtube’dan kaldırıldı

Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısı youtube’dan kaldırıldı

0
84

Az önce çok şaşırtıcı birşey oldu ve Aleyna Tilki'nin 200 milyondan fazla izlenen "Cevapsız çınlama" adlı şarkısı youtube'dan kaldırıldı. Cevapsız Çınlama şarkısnını youtube'dan kaldırılma nedeni ise telif hakları ihlali. Aleyna Tilki youtube'dan neden telif yedi?

Son yılların en gözde şarkıcılarından birisi olan Aleyna Tilki'nin "cevapsız çınlama" şarksı kısa sürede 200 milyon izlenme rakamına ulaşmıştı. Ulaşılan bu muazzam rakam daha gündemden düşmemişken, bu sefer de klip yayından kaldırıldı. Daha önce de Çağatay Akman'ın başına aynı durum gelmiş ve "Gece gölgenin rahatına bak" isimli şarkısı telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle youtube'dan kaldırılmıştı. 

Cevapsız Çınlama youtube'dan neden kaldırıldı?

Telif hakkı koruması youtube'da öneli bir konudur. Youtube'da bir videoyu yayınlamanız ve üzerinden para kazanmanız için size ait olması gerekir. Eğer her hangi bir şekilde video hak sahipleri şikayet ederlerse video yayından kaldırılır. Hatta hesabınız askıya alınabilir. Aleyna Tilki'nin yayından kaldırılan "Cevapsız çınlama" klibi için youtube'a telif hakkı ihlal bildirimi yapan kişinin de Aleyna Tilki olduğu iddialar arasında.  Zaten youtube kurallarına göre de, telif hakkı ihlali bildirimi, ya hak sahibi ya da onun temsilcisi tarafından yapılabiliyor.

Cevapsız çınlama tekrar youtube'a eklenir mi?

Aleyna Tilki'nin yayından kaldırılan klibi "Cevapsız çınlama" hak ihlali bildirimi yapan kişi tarafından yani Aleyna Tilki tarafından tekrar yayına alınabilir. Bunun için yapması gereken ihlal isteğini geri çekmek. 

Bakalım gelişmeler nasıl olacak? Sizleri Aleyna Tilki ve youtube'dan telif yiyen klibi "Cevapsız çınlama" hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?