AirTag Tanıtılmadan Anahtarlığının Görselleri Sızdı

0
340

AirTag, Apple’ın bugün yaptığı etkinlikte karşımıza çıkacak. Yeni cihazın daha önce görmediğimiz bir yer bulucu olması bekleniyor. iPhone, iPad, MacBook, AirPods, Apple Watch gibi cihazların dışında bu kez farklı ürünler için de kullanılacak olan yeni cihaz, bugün tanıtılacak.

Eskiler bilir, okula giderken çantalara takılan bazı rozetler vardı. Daire şeklinde bu rozetlere benzer bir tasarımla gelecek ve bir hayli küçük boyutları olacak olan yeni cihaz, haliyle taşıma sorununa neden olacak.

Taşıma sorunu diyoruz çünkü cihazın çok kolay kaybolması mümkün. Bu durumu değiştirmek için tabii ki Apple’ın da düzenlemesi olacak. En etkili düzenleme ise bir ek aksesuar sunmak ve cihazın taşınabilirliğini arttırmak.

AirTag Anahtarlıkları Ortaya Çıktı

Bu sorunu çözmek için markanın yeni bir anahtarlık geliştirdiği ortaya çıktı. Görselleri yayınlanan anahtarlık adeta AirTag için bir kılıf olacak. Geniş bir demir halka, bunun dışında cihazın gireceği deri bir kısım olmak üzere, çok amaçlı bir anahtarlık sunulacağını görüyoruz.

Çok amaçlı bir anahtarlık olarak gelecek kılıfın fiyatının ne olacağı konusunda ise herhangi bir paylaşım yapılmadı. Zaten yapılan bu paylaşımlar da sızıntılar. Yani anahtarlık resmi olarak da paylaşılmadı.

AirTag

Bugün yapılacak olan tanıtımın hemen arkasından tüm bu ürünlerin de resmi olarak duyurulmasını umut ediyoruz. Başta tabii ki ana ürünü görmeyi bekliyoruz. Sonrasında aksesuarların tanıtılmasını bekliyoruz.

Tabii ki bunların hemen arkasından da yeni ürünlerin fiyatları açıklanacaktır. Fiyatlar konusunda senaryolar biraz kötü. Satış fiyatlarının çok yüksek olacağını söyleyenler var.

AirTag

Apple’ın ürünlerinin yüksek fiyatlı ürünler olduğunu biliyoruz ve kur farkı nedeniyle ülkemizdeki satışların daha da yüksek rakamlarla yapıldığının farkındayız ama bu kez ürüne göre fiyat beklentisi biraz daha yüksek.

AirTag

Bakalım. Hepsini akşam yapılacak olan etkinlik kapsamında öğrenme fırsatını elde edeceğiz. Belki de bu kez bizi şaşırtacak bir ürün gelecek bilemiyoruz. Biz şimdilik paylaşılan anahtarlık görselleri ile sizleri baş başa bırakalım. Tasarım konusunda en iyi fikri veren sızıntı bu görseller oldu.

Önceki İçerikÜlkelere Göre iPhone 12 Fiyatları – En Pahalısı Hangisi?
Sonraki İçerikApple M1 İşlemcili Yeni MacBook Air Özellikleri ve Fiyatı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?