AirTag Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri Neler?

0
867

Neredeyse bir yıldır konuştuğumuz AirTag cihazı sonunda tanıtıldı. Tam bir bozuk para boyutunda olan yeni akıllı rozet, küçük boyutlarına karşın yapabildikleriyle de bir hayli başarılı ürünlerden olacak.

Özellikle eşyalarınızda da bu ürünü kullanabiliyor olmanız büyük bir ayrıcalık sağlayacak. Peki, nasıl bir üründen söz ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Mor iPhone 12 Tanıtıldı! Ne Farkı Var?

AirTag Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın yeni cihazı çok küçük boyutlara sahip. 1 liradan biraz daha büyük desek yeridir. Tamamen dairesel bir tasarımda olan bu akıllı rozetin arka kısımda ise özelleştirilebilir bir kullanım var.

Arka kısımda çeşitli emoji ifadeleri ile kullanım söz konusu olabiliyor. Bir dönem okul çantalarına taktığımız rozetleri düşünün. Tek farkı bu seri daha akıllı.

AirTag teknik özelliklerine geçelim. Akıllı rozet teknik kısımda da Apple’ın U1 yongası üzerinden çalışmakta. Yine U1 çipi ön planda. Standart olarak kullanılan ise Bluetooth LE standartı. Bu da cihazın çok iyi bir konumlandırmaya sahip olduğunu gösteriyor.

Doğru konumlandırma için tam uyum sunuluyor orası kesin. IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da koruma sunan serinin kullanım amacı ise eşyalarınızı takip etmek.

AirTag

Find My uygulaması ile birlikte çalışacak olan rozeti, kaybolan herhangi bir eşyayı bulmak için kullanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken rozeti kaybetmek istemediğimiz eşyaların üzerine takmak.

Bunun için çeşitli anahtarlık modellerine de yer veriliyor. Yani anahtarlık olarak da çantalarınıza ya da bavullarınıza takabilirsiniz. Kullanılabilirliği konusunda geçerk anlamda kullanışlı bir üründen söz ediyoruz.

AirTag

Ürünü takip etmek için ise tek yapmanız gereken iPhone akıllı telefonunuzdan ya da benzeri Find My uygulamasını çalıştıran cihazınızdan, AirTag’ı görüntülemek. Anlık olarak takip yapmanız mümkün.

Cihazın fiyatına gelince, AirTag 29 dolar olarak açıklandı. Fakat bu tek cihaz için geçerli olan fiyat. Yani bir tane alımlarda geçerli. Bu ürünün çok sayıda kullanılabileceğini düşünen Apple, özel bir pakette hazırlamış. 4’lü olarak satılan bir paket var. 4’lü paket alınırsa ödemeniz gereken fiyat 99 dolar oluyor. Türkiye fiyatlarını göreceğiz.

Önceki İçerikMor iPhone 12 Tanıtıldı! Ne Farkı Var?
Sonraki İçerikApple TV 4K Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?